Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Náklad do vnitřku auta


kveton

Recommended Posts

  • O 7 měsíců později...

Vážení nevím čeho se bojíte, jelikož auto používám ke stánkovému prodeji tak vozí docela dost. Vyrábím a prodávám přírodní kosmetiku, svíčky a keramiku. Na Vánoční akce vezu na střeše 2 stánky(cca 70kg) jedeme ve dvou lidech, vezu sebou svíčky(cca 400kg) a koupelovou sůl (vždy minimálně 500kg). Jednou jsem na větší dvoudenní akci vezl asi 350kg svíček a 900kg soli a auto si to svištělo ani jsem nevěděl jak. Bydlím kousek od Třeboně a jel jsem asi 50km za Prahu. Po dálnici v klidu 110km/h.

U tohoto auta se nemáte čeho bát. Je to malý kamion.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trošku offtopic, ale kolega vezl ve fabii HTP 1.4tuny zámkové dlažby .. to auto sedělo nejen na zadních, ale patrně i na předních dorazech .. :) Vůbec nechci vědět, jak to brzdilo, ale dovezl to ;) Škoda, že jsem to auto tehdy nevyfotil.. vypadalo to jako moc hustej tunning :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky ot, ale aspon peugeot: v tomhle \"mega\" nakladaku jsme ovezli plny nakladovy prostor mokrych odrezku z pily na spaleni na chatu. odhadem to pry mohlo mit 1.5 tuny. Auto ma polovicni zatizitelnost :-)))

jello to. krokem 30 km a desne to narikalo

img00005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě.;)

Nevím jestli jem to pochopil dobře, ale pokud si myslíš, že se počítá s hmotností přepravované osoby v autě 100 kg, tak se mýlíš. Dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. přílohy č. 1 článku 6 se počítá s hmotností osoby v autě pouhých 68 kg.

Navíc celková hmotnost (mého) auta je 2505 kg, takže náklad lze vézt do této váhy. Samozřejmě teoreticky, prakticky se to liší značně, apoň podle toho co zde čtu :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě.;)

Nevím jestli jem to pochopil dobře, ale pokud si myslíš, že se počítá s hmotností přepravované osoby v autě 100 kg, tak se mýlíš. Dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. přílohy č. 1 článku 6 se počítá s hmotností osoby v autě pouhých 68 kg.

Navíc celková hmotnost (mého) auta je 2505 kg, takže náklad lze vézt do této váhy. Samozřejmě teoreticky, prakticky se to liší značně, apoň podle toho co zde čtu :aut

No, tak to je logika. To by mohli jezdit tak akorát v Somálsku. Já jsem to až tak důkladně nestudoval, ale ani mě to tak moc nepřekvapuje. No nic, tak budeme muset vozit míň, nebo hubnout. To vzhledem k situaci a vývoji v tomto státě nebude zas takový problém.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě.;)

Nevím jestli jem to pochopil dobře, ale pokud si myslíš, že se počítá s hmotností přepravované osoby v autě 100 kg, tak se mýlíš. Dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. přílohy č. 1 článku 6 se počítá s hmotností osoby v autě pouhých 68 kg.

Navíc celková hmotnost (mého) auta je 2505 kg, takže náklad lze vézt do této váhy. Samozřejmě teoreticky, prakticky se to liší značně, apoň podle toho co zde čtu :aut

Ani tu vyhlášku nebudu hledat,ale je to pěkná blbost,proboha 68kg ,bych musel na průměr shodit 30kg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je přeci logické, že v autě nejezdí jen stokiloví chlapi, ale vozí se tam přeci i manželky a děti, takže to zas asi taková blbost není, ale myslím si, že to bylo taky takhle nějak vypočteno pro to, aby bylo možno udělat z M1 N1, protože v tom případě musí být hmotnost nákladu větší než hmotnost přepravovaných osob a tak aby to vůbec vyšlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamätám si ako som pravidelne výdaval ( je tomu už 15-20 rokov) ako chodievali piati vypasený cigáni hrávať na svadby na červenom žiguláku. Každý mal určite cez 100 kilo a ešte k tomu mali inštrumenty na streche naložené. Tý hravo prevyšovali 68 kilový limit :D

Okrem toho je teraz v móde že na fušky chodievajú 4-5 majstri v jednom aute aj s vercajgom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ale nejde o to dodržet 68 kilový limit, v autě se smí převážet jen takový počet lidí na kolik je otypováno, jen na místech k tomu určených a nesmí se přesáhnout celková hmotnost auta ani zatížení na nápravu, zatížení střechy, zatížení na tažné (to se počítá do zatížení vozu), nesmí se přesáhnout celková hmotnost soupravy ... Těch 68 kilo je jen pro teoretické výpočty. Stejně většina lidí většinu předpisů nedodržuje, tak je to jedno :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...