Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Popelník


Hics

Recommended Posts

Popelník bude opravdu oříšek. Já osobně jsem ho sháněl kdysi asi půl roku. Chce to prostě jezdit a ptát se.

A tys ho rozbil, nebo jsi ho tam neměl? Jestli jsi ho tam neměl, tak se podívej, jestli v panelu nemáš na každé straně vyvrtanou dirku. Ty totiž bývají po taxametru. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nééééé :o Po taxikáři to auto není. To bych nikdy nevzal. Popelník tam prostě nebyl. Místo něj tam byla taková echt eklovní dřevěná deska, na který bylo neskutečně amatérskym způsobem namontovaný handsfree. Takovouhle prasárnu snad dokážou udělat jen Fricové. Dřívko sem obloukem poslal do.... a nejčko tam zeje neméně hnusná díra. Mam takovej hezkej LCD monitorek, kterej by se tam vešel. Že bych si dal do auta kameru na couvání? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kdyz jsem koupil svou 405 SRDT 93 v breznu 2002 taky nemela popelnik.Ptal jsem se na dvou vrakacich a taky ho nemeli, ted uz to neresim aspon mam dalsi misto pro nejake veci. Zajimalo by me spis ty diry po tom taxametru.To Radku myslis primo v te dire jak ma byt popelnik nebo treba nekde u radia? Auto ma najeto 170 000km podle budiku,ale ma dost osmolenej volant.Vim ze ty volanty na starsich pazoutech nejsou moc kvalitni, mel jsem 309 a tam uz se drolil. Jinak auto jede super, spotreba 5,1 na dalkove trasy, olej z nej netece a ani nezere olej, akorat horsi studene starty ted v zime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tágaři bys poznal auto brzo. Nikdy se nepodaří zcela odstranit stopy po pruhách, na střeše bejvá vidět, jak se připevňovala hrazda s označením TAXI, jsou \"opakaný\" prohlubně pod zadníma kličkama, trošku omšelý zadní sedáky a tak. Vím, že za to většinou taxikáři nemůžou. Pro ně je to výrobní nástroj a když tušej, že dodejchává, tak NAZDÁÁÁR a pak má někdo smůlu. Volant není moc indikativní. Je fakt, že tady se asi trocha šetřilo a po 150 tis. to bejvá většinou vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo hele, tak teda k tomu volantu.... Je mozny, aby po 100tis. km byl castecne osoupanej (3/4 na tří).... mě to mátlo, sem myslel, ze byl pretocenej tachac, takže mě to mate.....

ale asi to přetočený mam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ondra. Záleží, jak kdo jezdí a jak volant drží. Kdo má servo, tak většinou při parkování dlaní tlačí na jeden flek a pak to jde rychle. Těch tvejch 100 tis. je zdáse mi málo na to, aby na volantu bylo něco moc vidět. Thle hajzlovina s přetáčením tacháku mě fakt sejří. Většinou ti nikdo nic neřekne a kdo netuší co se musí, tak si řekne O.K. tak do výměny rozvoďáku mám 30 tis. a prd a může dělat motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja sem nechal rozvodak vymenit hned po koupi.... a kdyz koukam na ten tachak, tak ta jednicka vlevo je takova divna, navic nejde nulovat denni pocitadlo, takze se v tom asi nekdo vrtal....

Ono prej kdyz se dotknete prstem cislic tachometru, tak sou haklivy na pot rukou, takhle to de prej poznat....

no uvidime, snad mi ten TD najede aspon 300 tis, jinak bych za chvili musel menit auto...

mam tam 145tis, realne tam teda muze bejt 245, tak sem zvedavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ondra. Co já vim, tak se tachák stáčí normálně vrtačkou na zpětný chod, takže se ani nerozebírá pixla s budíkama. Je jasný, že je to pak hukot a mechanika převodů to často neskousne a pak jdou špatně odpočty kilometů. Nechci, aby to vypadalo, jako že tomu rozumim, ale taxikáři občas nějaký \"moudro\" utrousej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blázníš? Víš, jak dlouho bys to musel nechat běžet, abys sundal těch 100tis km? Zlatý voči, ten budík je jak Lego, vycvakneš jej, špendlíkem nadzvedneš západky a na kolečkách nastavíš cokoliv, aniž bys na ně musel šáhnout rukou... Práce i s vymontováním a zpětnou montáží palubky ani ne na hoďku... ne, že bych to dělal, považuju to za podlost - ale technicky ti to klidně předvedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: je to nějakej tejden spátky co kamarád koupil přístrojovku na vrakáči chtěli sme to udělat jak popisuješ jenže obava že se to rozběhne po stole nás odradila.Tak to nakonec taky dělal aku.vrtačkou.Hics jak pišeš o těch pruhách sousedi na chatě koupili fávo od nějakeho podniku mělo to nějake samolepky furt nevěděli jak srovnat odstín barvy.Koupili leštěnku ted nani běži v TV reklama soused říkal hrozná práce ale neni to poznat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajajaj. Nemla?e mě :o Píšu ,co sem slyšel. Třeba není každej tak šikovnej jako vy. Rozhodně je menší problém držet chvíli vrtačku, než jemná práce se špendlíkama.

P.S. je zajímavý, jak se lze v průběhu tématu dostat od popelníku k přetáčení kilásků. Né, že by mi to vadilo. Taky zajímavý témátko.... :) Kdysi mi odešel náhon na tachák a páč radši elektroniku, tak sem si udělal krásnej z počítače na kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou jsem to ze srandy zkoušel na starým tachometru, to točení. Nechal jsem jej couvat asi tak 400km/h, šíleně to ječelo... Schválně si spočítej, kolik hodin by trvalo těch 100tis km :)

Na to tacho není třeba žádná velká šikovnost, fakt je to jak Lego. Tím vás ovšem nenavádím, abyste to dělali!

Ad téma - ten název \"popelník\" je pro mě dost matoucí, tak já totiž většinou říkám celému autu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pretoceni kilometru je fakt snadne, ja to delal na vlastni ruce, protoze fakt blbe vypadalo, ze moje 11 let stara Nevada mela najeto jen 7500 km na sestimistnym pocitadle, tam jsem zjistoval od puvodniho majitele, kolik asi mela mit a to jsem tam nastavil :D

Ale na Peugeotu se mi podarilo zneprovoznit nulovani na cestovnim pocitadle kilometru. Melo to nejakou souvislost s hodne/blbe zarazenym nahonem do tachometru, a jak jsem jednou silou zmacknul nulovani, ozvalo se krup a nulovani nefunguje. Nechce se mi kvuli tomu rozebirat palubka, tak jsem se na to zatim vykaslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde jen o hulení, ale je tam především zapalovač a tudíž elegantní přípojka na 12V. Když se v něčem rejpáš a potřebuješ si posvítit, tak kam to píchneš? Hele, notááák. Copak niko nemá popelník? Asi tam dám takovej ten hezkej skleněnej ze stolu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...