Jump to content

306 r96 a PCV ventil? Kde? Náhrada?


majd
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych se zeptat zda má 306 (1.8i 8 ventil, rv. 1996) PCV ventil (ventil odvětrání klikovky). Řeším delší dobu vyhánění oleje z motoru (měrkou apod.) a zatím jsem nejdál došel k tomuto ventilu, který by měl pouštět vzduch jen ven z motoru ale blokovat opačný směr. Pokud pak funguje špatně, tj. pouští vzduch i dovnitř tak se v zimě vše zanáší kondenzátem vodních par s olejem -> můj případ. Ovšem jediné místo kde by mě napadlo, že může být (nikde není vidět) je uvnitř víka ventilů. Pokud je to však pravda, tak jej není možné vyměnit??!! (orig. víko 8tis :()

Myslíte, že by špatnou funkci tohoto ventilu šlo nahradit jiným (externím), na netu jich je několik (takové menší trubičky nebo velké placky)? Kde ho napojit? Napadlo mě jako jediná možnost na hadičku spojující sání a víko.

Do víka mi vede hadice odvětrání klikovky (obr - č. 1) a z víka pak silná hadice do sání (č. 2) a tenká ke škrtící klapce (č. 3). Celá ta část v tom kruhu je uzavřená a jediné vstupy a výstupy jsou ty 3 hadičky (myslím že právě uvnitř je odlučovač oleje a ten PCV ventil) a je to nerozebíratelně zalepený.

post-11022-14109624917677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pokročil jsem při zkoumání dále:

- jelikož jsem měl ještě jedno víko, tak jsem ho rozřezal a zjistil, že v něm žádný PCV ventil ani nic jiného není :myslim. Je to jen komora s přívodem vzduchu od klikovky a vývodem do sání a ke klapce.

Napadá tedy někoho, kam by šel ventil přidat a jestli by to vůbec vyřešilo problém se srážením vlhkosti v těchto hadicích v zimě (s následkem zamrznutí a vyvržení oleje např. měrkou)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...