Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

fandíte F1


Jitka+Jirka

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Trochu to tu oživím :)

Teď se dívám na televizní stanici Aréna sport2 a jsou tam závody formulí na elektrický pohon a moc pěkná podívaná :super

Jelikož F1 nesleduji od smrti Ayrtona Senny,ale přehled stále mám,tak tyto závody se moc líbí. V půli zavodu jim docházela "šťáva" tak jsem byl zvědavý jak to budou řešit,a pilot v depu přeskočí z jedné formule do druhé a jede dál :D

Jezdí tam docela dost známých jezdců a v depu se pohybují i známé osobnosti z motorsportu :potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Formule E je určitě zajímavý počin ale mě to pískání prostě k srdci asi nikdy nepřiroste. Sice současné motory V6 v F1 neprodukují nijak oslnivý zvuk ale pořád lepší jak tohle. Sestava jezdců tam je taková, že kdo skončí a nebo nemůže jezdit v F1, tohle je jedna z cest jak zůstat ještě nějakou dobu v motorsportu. Královnou motorsportu prozatím F1 asi stále zůstává, ikdyž pro někoho to může být spíš WRC, uvidíme ale co přinese budoucnost. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem spíš fanda rally, než F1, takže za mě určitě WRC. Dříve jsem sledovával každý závod F1, každý přímý přenos, když se zadařilo tak i kvalifikace a tréninky, ale od návratu slicků (tuším rok 2009) jsem začal vynechávat pro mě nezajímavé okruhy a s příchodem KERS a DRS už jsem přestal sledovat vše kromě mé oblíbené Monzy. No a od příchodu V6 s turbem to nesleduji už vůbec.

Ostatní okruhové závody jsem nikdy nesledoval, nikdy mě to nebavilo. Celkem mě baví vrchy, ale ti piloti jsou úplní magoři :D Jezdit v kajaku s kolama rychlostí přes 200km/h na silnicích, které třeba ani nejsou lemované svodidlama je pro mě úplně mimo moje chápání :D Taky to tak potom dopadá viz třeba Otakar Krámský, Georg Plasa, Lionel Régal, Miroslav Fajkus a další...    Musím teda říct, že rally v těch úmrtích není o moc lepší a navíc tam umírají i spolujezdci, ale to je hlavně celkově v rally jako takové, přímo WRC mi přijde v posledních letech hodně bezpečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako by jsi mi mluvil z duše :potlesk

O E F1 jsem tady psal proto,že to bylo po dlouhé době co jsem viděl na okruzích něco zajímavého na čtyřech kolech.Vyjma rallycrosu.

Taky se mi,co se týče okruhů,líbí Moto GP,moto 3 a 2,tam se aspoň předjíždí a má to náboj :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorky jsou v tomhle fajn, že je tam alespoň akce a jsou schopni se tam ještě v posledním kole 4x předjet, ale já zase nerad silniční motorky :D Umí to jezdit rychle na rovince, má to super zrychlení, ale oproti autům/formulím to má delší brzdnou dráhu a jezdí to pomalu v zatáčkách :D Grip prostě ničím nenahradíš. Kamarád když ještě jezdil okruhy, tak s Formulí Gloria s motorem z Yamahy R1 zajížděl v Brně na okruhu stejné časy, jako ti nejlepší z Moto 2. Z motorek hrozně rád sleduju na Youtube závody Crosscountry, Enduro a Trialu :)  Ale to je dle vkusu každého jedince. Když se jede závod F1, tak soused zatahuje žaluzie a odpojuje zvonek, aby na to měl absolutní klid, ale třeba na Barumku se mnou jet nechtěl. Někdo je prostě na žehličky a někdo na blato a někdo zase na motorky a někdo na auta :) Vývoj jde dopředu v každym odvětví motorsportu, jen ne blby, že se do toho sere ekologie, když to s tím nemá nic společného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdíš na Barumku pravidelně a na celý víkend? A kolik vás bývá? Ptám se proto,že já jezdím pravidelně už od r. 1985. Dříve s klukama a posledních deset let se synem,ale už ho to moc nebere,tak hledám s kým bych jezdil v budoucnu. A Ty bydlíš blízko a už jsme se viděli tak se trochu známe :myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdívám pravidelně asi 8let. Bohužel poslední 2 roky mi to nevyšlo na celý víkend kvůli jiným akcím, ale příští rok bych chtěl absolvovat celý víkend, nebo alespoň páteční superspeciálku a pak celou sobotu. Trošku mě mrzí, že se přejíždění mezi RZtama špatně kombinuje s historikama, protože se mi nikdy nechce čekat až odjezdí všichni ze soudobých a tak je málokdy vidím... Navíc letos mě naštvalo ještě to, že ti, co nezaplatili startovné do evropského mistráku startovali až za všemi, co to zaplacené měli, což znamenalo další čekání na Mirka Jakeše a Ašína.

No uvidíme, co přinese příští rok a jak mi to vyjde časově, jinak jsem jezdíval 3 roky s kamarádem autem a spávali jsme v autě, pak jsem se já a moje přítelkyně dozvěděli, že naše společná kamarádka je přítelkyně Mirka Jakeše, tak jsme pak 3x byli na barumce s nima, kde Mirkovi jeho a moje přítelkyně dělaly hostesky a jelikož se pak rozešli, tak jsem teď poslední 2 sezony vždy jel sám s kolegou z práce, kterej taky rally sleduje. Uvidíme, jak mi to vyjde příští rok, ale určitě bychom se mohli domluvit a minimálně se tam třeba alespoň potkat :) 

A co teda ještě s kolegou plánujeme, tak bychom chtěli vyrazit autem na víkend na WRC do Polska nebo spíše do Německa mezi vinice :) Jsem hodně zvědavej na novej vzhled aut, který má připomínat šílenosti Group B a výkon se má zvýšit na 380koní :) Uvidíme ale, jaké bude léto, protože letos na to bylo počasí ideální, ale pokud by měly padat teplotní rekordy jako vloni, tak by se mi tam nikde v 35°C postávat nechtělo :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, FiFa_cze napsal:

...Celkem mě baví vrchy, ale ti piloti jsou úplní magoři :D Jezdit v kajaku s kolama rychlostí přes 200km/h na silnicích, které třeba ani nejsou lemované svodidlama je pro mě úplně mimo moje chápání ....

Tak to si pozri toto 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, FiFa_cze napsal:

 

 

A co teda ještě s kolegou plánujeme, tak bychom chtěli vyrazit autem na víkend na WRC do Polska nebo spíše do Německa mezi vinice :) 

Jo,to bychom se taky chtěly se synem podívat na WRC do Německa :super

Určitě se nějak domluvíme,v SZ máš na mě číslo :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...