Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hydroštely ???


palec17

Recommended Posts

skontroluj cerpadlo navod tu je,potom daj vyko ventilov a skontroluj vacku,vahadla, misky na ventilov, nechaj si zmerat kompresiu, ak mas kde demontovat olejovu vanu a skontrolovat cerpadlo oleja a okolie.

Inak na tom obrazku co mas zakruzkovane cervene. sa nachadza snimac teploty v sacom potruby dost podstatna vec pre RJ motoru ak to mas odpojene motor ti ide na cca 50% vykonu. inak priprav sa na opravu aj kabelaze k snimacom abs vecsinou sa pretrhnu pri pred. kolesach.

Pri bagoch skontroluj konektor pod sedackou je spojeni s bagom.

Inak co sa tyka toho cerpadla podla mna uz majitel pred teboou to skusal menit. dufam ze som nic nezabudol a ked ano tak napis. budem ta sledovat ako pokracujes. keby si to chcel predat daj vediet ja sa rad stym pohram. zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na auto som nemal vôbec čas, ale bol na chvilu u mna jeden mechanik a len mi povedal či mi nepreskočil remeň a že mi podfukuje trysky. Ale remen by nemal byt preskoceny ked som zaaretoval zotrvak, tak mi sedeli aretacne diery na čerpadle a vačke presne. No a dnes som ešte raz vytiahol trysky a dal tam nove podložky a dal som tam aj pôvodnu prvu trysku a zapojil ten káblik. Priletoval som aj konektor pre to čidlo teploty vzduchu. Zajtra ešte skúsim dať dole vačkový hriadel a pozrem tie dvihátka a ostatok. Ked budem mať čas tak asi vyhodím celý motor von a tak ho kuknem lebo aj tak som chcel vymeniť prevodovku lebo tam mam dodžubané synchróny na 2ke. K tomu čerpadlu tam asi chyba nebude ked som ho vymenil za druhé a robí to isté to by bola fakt náhoda .... Už ma ale to auto začína pekne štvať :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potrebujem poradiť chcel by som dať dole tú hnaciu kladku na klinový remeň ale nejde mi odtiahnut teda zaradil som rýchlosť a aj tak sa mi pretáčal motor, napadlo ma že by som mohol zaaretovať zotrvák a tak ju odtiahnuť ale bojím sa že ten drát urvem.

kladka.jpg

Druhá vec ked dávate dole rozvodový remeň dávate dole aj silenblok ? (označil som ho na obrázku) a ked povolíte napínaciu kladku dá sa vam odtlačiť lebo mne akosi nechce ísť.

silenblok.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na auto mám stále málo času a už som bol zúfalý tak som vybral motor :D .

snmka0265.th.jpg

Dal som dole vačkový hriadel a možno som aj prišiel na chybu teda dúfam. Dva ventily mám akoby spadnuté o 5 mm nižšie viď fotky. Myslím že chyba bude v tom ale nie som si istý tak prosím o radu. Príde mi to tak že tie misky čo ich majú držať v spružinke si neplnia na 100% svoju úlohu.

snmka0266.th.jpg

detail:

snmka0267.th.jpg

dal som dole aj hlavu a piesty sú neporušené. Neviete niekto čo mohlo sposobit túto chybu teda ak to je chyba ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ináč mám velké podozrenie že olej tam bol menený pekne dávno... a myslíš teda že to môže sposobovať ten rachot motora???

a k tomu predaju, ešte skúsim toto opraviť a chcem rovno aj vymeniť celú prednú napravu lebo tá je v dezolátnom stave a mám druhé auto na ktorom je v dobrom stave a ked ten motor bude aj potom štrajkovať tak to auto istotne už budem chcieť predať .... potom sa ti ozvem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže poslušne hlásim že motor som úspešne poskladal a aj vložil do auta. No bol to docela boj neviem ale pripadá mi to že toto auto je neskutočne zložito spravené, ale to je jedno :D. Rovno som si vymenil aj rozvodový remeň, prevodovku a olej. Inak tie ventili neboli pretlačené ale ulomené vršky z nich. Tak som vymenil aj dve hyd. zdvihátka na tých ventiloch ktoré boli zničené. Motor beží zatial dobre, ešte som sa ale nestihol previezť lebo musím odvzdušniť brzdy a poriešiť spojku pretože mi zaberá takmer hned odpodlahy. S tu by som sa chcel spýtať ako odvzdušniť spojku ??? lebo ja som na to ani za prd neprišiel nikde som nenašiel odvzdušnovací šrob alebo niečo podobné, prípadne ako nastaviť a kde aby mi nezaberala hned od podlahy. A pedál mi nevytlačí úplne hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...