Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.9D DJZ - Budíky na tlak a teplotu oleja


Vapno92

Recommended Posts

Máte niekto skúsenosti s monážou budíkov tlaku a teploty oleja na motor 1.9D? Jedná sa mi hlavne o to, ako sa umiestňujú tie čidlá a či je treba niečo vŕtať do bloku. Robím to bez nejakých tuzingových zámerov, teplota a tlak oleja sú pre mňa základné údaje potrebné k slušnému správaniu sa k autu.

Napätie v rozvodnej sieti je zas užitočné pre ľudí, ktorí nechcú tlačiť:DTam je však montáž samozrejmá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A co si koupit \"rozdvojku\" pod olejový filtr (předpokládám plechový filtr z vnějšku motoru). Tam by sis to mohl krásně napojit bez vrtání. Jinak s tím, že teplota je základ souhlasím. Spousta lidí si myslí, že když mají ohřátou vodu, tak už můžou prasit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škodovácky je taký istý ako mal P405 starý model a je to 14x1,25.

Rozdiel medzi meraním teploty vody a oleja je v maximálnej teplote. Olejové bývajú do 140 stupňov ale na bežné používanie sa dá použiť i do 120.

Ja som tak kedysi dorábal na Š120. Na vaňu som navaril maticu 14x1,25 a do nej dal čidlo.

Mimochodom, ty nemáš na budíkoch i teplotu oleja? Ten ukazateľ úplne vpravo býva multifunkčný. Po zapnutí kľúčika sa rozsvieti stupnica a ručička ukazuje hladinu, no po naštartovaní sa prepína na teplomer. Ja to tak mám na oboch autách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem vycházel z toho, že u 205ky je s tímhle motorem výpušťák se závitem 16x 1,5 a čidlo pro budíky taktéž. má to tak u mi16 . Takže pokud je to jinak u 405ky tak pardon :super

[upravil dne 29.6.2012 08:57 od vinorak]

Myslím že ide skôr o motor a nie model auta. Mi16 má inú hlavu a možno i teplotné čidlo, to neviem. Písal som o 1,9 benzín a diesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...