Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

XU10J4RS - netáhne jak má


TomZX16V

Recommended Posts

Zdravím Vás, mám problém s motorem 2.0 16V RFS 120kw rok 97.

Auto po určité době jízdy 5-10km po ohřátí na provozní teplotu ztrácí výkon a nejde do otáček. Někdy jen do 3tisíc otáček někdy do 5tisíc. Stává se, že i chcípne ihned jde nastartovat a jede dál.

Měl jsem NGK svíčky dle výrobce co tam měly být zkusil jsem jiné (BRISK) a na chvíly problém odezněl cca 30km.

Pokud na to šlápnu když není úplně ohřátý jde naprosto normálně.

Filtry jsou měněny.

Přošel jsem vše možné ale nevím proto prosím o rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cidla na teplotu chl. kapaliny jsou tam 3. Měnil jsem s modrým kontaktem. Což je myslím pro jednotku.

Lambda je samozřejmě možnost. Diagnostiku by to chtělo ale má to ještě 2pin přípojku a diagnostiku co jsem měl půjčenou se nedokázala připojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

modre cidlo je zrovna pouze pro budiky na palubce, pro jednotku je to zelene. jinak mohl by to byt napr. MAP senzor, nedavno jsem ho taky menil, projevoval se prave po zahrati, nejvic pak na dalnici, pri vetsi zatezi motoru, auto prestavalo tahnout, dusilo se a v posledni fazi uz jen cukalo

samozrejme lambda ma taky svou zivotnost cca 100-150 tis km, ta se pak projevuje i zvysenou spotrebou a spatnyma emisema.

Ja vymenil oboje, jak lambdu tak MAP a je to ted uplne jiny projev, plynuly zatah, bez kolisani otacek na volnobeh a bez tendence ihned po startu chcipnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...