Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 vetrák kúrenia - náhodne ide/nejde


Vapno92

Recommended Posts

Zdravím páni, tak sa mi takto pekne prejavuje ten vetráčik kúrenia. Problém s PWM regulátorom je mi známy, tu však ventilátor raz ide a raz zas nejde, pričom \"opravenie\" vetráka sa prejaví cvakaním. Hlavná otázka, ako sa k nemu dostanem? A podotázka, ktorá je jeho poistka? Merci:)

[upravil dne 8/6/12 18:48 od Vapno92]

[upravil dne 11/6/12 16:59 od Vapno92]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A toci sa ti to naplno, alebo len tak na hranici minima,?

Neviem ako na 406ke, ale na 306-kach s polovodicovou regulaciu je to normalny stav (mimichodom, elektronika je myslim rovnaka). Aj ked dam ovladanie rychlosti na nulu, ventilator sa na minimalneotaca obracky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takto. Mne ten vetrák ide plynulo od najmenších otáčok až po maximum ale občas sa stane že úplne prestane reagovať a stojí. Stačí sa s autom pohnúť a už to ide normálne.

BTW tak či tak riešim regulátor, nie však v mojej 405, ale v inej. Jemu zas vetrák ide len na maximum. Tam odchádza výkonový tranzistor. Takže by som sa rovch,no chcel aj opýtať prítomných, jedná sa o spojitú alebo PWM reguláciu? Viem o tom, že sa jedná p PNP tranzistor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...netočí sa ten ventilátor náhodou skôr preto, že počas jazdy prúd vzduchu vtláčaný do vetrania roztáča lopatky?...

Nie. Aj ked je motor nenastartovany a auto stoji, ventilator sa pomaly toci. Suhlasim s tym, ze by to asi malo zabezpecovat aspon minimalnu cirkulaciu vzduchu aj pri tychto podmienkach.

Myslim, ze v casti Modely ---> P406 bola popisana oprava regulatora ventilatora. Skus pohladat tam....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravené. Radšej som obetoval rozoberateľnosť spojov a celé to zospájkoval a dal zmršťovaciu bužírku. Ale chcem sa opýtať.

Do regulátora ide jeden 4pin konektor, v ktorom je +12V, GND a potenciometer.

No a z regulátora idú káble na motorček. Lenže na + motorčeka sú ešte pripojené 2 tenké káble, ktoré idú dakam do preč. Na čo sú?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...