Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klapka klimatizace 406


Stejsn

Recommended Posts

Je v automatické klimě v klimatizaci P406 nějaká klapka, která by se mohla kousat a tím znemožňovat funkci? Klimatizace mi jednou jde, jednou nejde, přitom kompresor funguje, žádnou chybu to nepíše a tváří se to že je to funkční. Teď to maj kluci na dílně a říkali, že když bouchli do palubky, tak to začlo foukat studeně. Z toho usuzuju na nějakou klapku. Je to běžná závada? Dá se to nějak lehce vyřešit, resp. se k tomu nějak jednoduše dostat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme jsou, je tam servomotorek, kterej nastavuje pomer studeny/teply vzduch, dale servomotorek nastavujici smer proudeni (na sklo, na hlavu, na nohy atd.) a pak jeste servomoturek ovladajici klapku recirkulace, tedy uzavreni privodu vnejsiho vzduchu do kabiny

dostat se k tomu da, sice ne uplne jednoduse, ale jde to, jedno servo je ze strany od pedalu, druhy pak ze strany od nohou spolujezdce za kastlikem, to treti je pak u kabinoveho ventilatoru, taky za kastlikem spolujezdce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně to nespěchá, já se Ti kdyžtak ozvu. Auto jsem koupil minulý týden tady na klubu, čeká se na vyřízení značek a ty budou nejdřív příští týden. Děkuju.

[upravil dne 8/6/12 13:32 od Stejsn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takový dojem, že v tom systému zřejmě bude nějaká díra, protože klimák dostal novou náplň, chvíli střídavě šel a nešel a teď už zase nejde vůbec, fouká z toho jen vlažný vzduch. Netěsnost bude asi kámen úrazu, možná ta nová náplň hned zase utekla :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

ahoj,

už jsme to sice psal vedle, ale zjistil jsem nové věci, tak to napíši do tohoto správného tématu.

mám 406 1.8 11/99 model rok 2000 s automatickou klimou a problém je v tom, že na sklo lehce fouká jen studený vzduch, na tělo se nechá regulovat teplota a výkon foukání, ale vypnout se vyloženě nedá a na nohy se taky nechá regulovat teplota a dá si i vypnout (myšleno jako přepnout na displayi)

došli jsme po dohadování k tomu, že nejspíše bude vadná klapka toho rozdělování.  prošel jsem to fórum a nikde nic nenašel k tomuhle tématu bližšího. nemáte foto, jak taková věc vypadá, kde přesně se nachází (vím, že jen někde vedle pravé nohy řidiče), postup výměny/opravy a cena nová/vrakoviště..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...