Jump to content

Cvakání v motoru

Micky999
 Share

Recommended Posts

Zdravím, v motoru u 206 1,4i mi začalo něco cvakat v motoru. Po startu je to víc nahlas, když se zahřeje, tak se to trošku utlumí, ale je to slyšet pořád. Někde jsem slyšel, že to jsou rozvody. Je to tak? Díky

No tak ono sa to celkom lahko nastavuje len to chce trpezlivost a neni problem :) najhorsie asi bude spatky nahodit rozvody....takze treba takto....

Dat dole dekel z hlavy motora..poznacit si na vacke a na hlave v akej je polohe .... pak treba postupne nastavovat vôlu a to tka ze ventil b hornej uvrati ma mat volu medzi svojim \"kolikom\" a zdvihadlom (ci ako sa presne vola) musi byt : saci ventil 0,15 -0, 25 ; vyfukovy 0,35 - 0,45

Pak nahodit spatky rozvody ako bolo a zmontovat :)

Moj navod nie z knihy :) takze v knihe tam bude trosku ine

• 2 months later...

Pánové prosím o radu, náš Pug pokořil 50k km a když jedu kolem nějaké stěny se staženým okénkem, tak motor klasicky cvaká. Jaká má být ventilová vůle?

Děkuji, L.

edit: to je dobrý, chci info k motoru a neuvedu o jaký se jedná:-D

Omlouvám se, je to 1.4i 8V 55kW.

[upravil dne 17/9/12 08:17 od Lukas.K]

A viete urcite ze su to ventily? Ventily neklepu stale ale napr len ked taha na nizkych otackach...

Mne tiez nieco stale cvaka ked je chladnejsie a bolo mi povedane ze je to elektromagnetycky ventil odvzdusnenia benzinovych par.

A tiez je to taky kovovy cvakakavy zvuk.