Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 XSI 1.4 "Pugina" Máme novej motor


Guči

Recommended Posts

Zdravím,

byl začátek roku 2012, blížily se 18té narozeniny a já se pomalu začínal poohlížet po nějakém přemisťovadle.

Vždycky jsem chtěl usednout za volant \"kruhů nebo bramboráku\" ale úspory studujícího vesničana nebyly nějak velké, takže němci se zamítli a přišli na řadu jíné možnosti, mezi nimi i 106, vždy se mi líbila ve verzi SPORT, k té jsem se po prvé dostal když jsem poznal Lentilku. Hned jsem hledal všude možně, vždycky jsem pár kousků co by mi finančně vyhovovaly našel, ale stav byl víc než bídný.

Dlouho se žádné auto neobjevilo, než jsme s Lentilkou vyrazily na sraz do Olomouce kde jsem usoudil že stará (S1) 106 není tak škaredá když je ve verzi XSi..tak jsem hledal, krom jedné kdy byl někdo rychlejší jsem žádnou nenašel. Chvíli na to jako z čistého nebe se na bazaru objevila ta z Olomouce, okamžitě jsem si ji zamluvil a ještě na druhej den se na ni jel podívat.

Stav odpovídal stáří ale za ty prachy jako první auto, jsem neváhal.

post-41455-14109624867828_thumb.jpg

Měla nalítáno 160tis a nějaký drobný, rok výroby 1993.

To že na ní bude spousta práce mi bylo jasný, ale jelikož jsem téměř vyučenej autoelektrikář a hračička, nevadilo mi to.

Takže ihned po koupi jsem začal s opravou elektro instalace, vyházel jsem nesmyslný kolotočářský světla, vyměnil díl výfuku s lambdasondou, vyměnil žárovky v budíkách, nalepil červené linky na lemy a pár dalších drobností.

V plánu mám strhnout pruhy a zrenovovat lak,

dát palubku z novější verze,

odrezit a zrenovovat nějaky věci na podvozku,

pokusit se dodělat posilovač a pak se věnovat upravám motoru.

Tak snad se bude líbit:)

[upravil dne 28/6/12 20:12 od Guči]

[upravil dne 24/8/12 18:05 od Guči]

[upravil dne 8/3/13 08:13 od Guči]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Je super vidět další XSi v ČR a že jich tu moc není :). Já jsem dneska čistil celý motor. prostor u svý 106ky, bohužel je na ní ještě moc a moc práce, stav je žalostný, hlavně kosmetické vady bych rád odstranil... Každopádně doufám, že mi to XSi vynahradí na silnici :P. Dej další fotky, ať se můžu inspirovat :D:super .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...