Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

pomoc pri kupe 207


pleco

Recommended Posts

mam na dosah peugeot 207 1,6 vti 16V r.v.: 6/2007, 1598cm3, 88kW (120PS) ale nemam vobec skusenosti s takymto motorom ma to byt pre zenu a jazda skor po meste chcem sa spytat ako je to so spotrebou a ci sa jej to vobec oplati na jazdu v meste alebo by som sa mal zamerat na nejaky iny typ auta motora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V meste záleží na okolnostiach - cúvanie pri supermarkete, počet pechodov pre chodcov, ako ďaleko je do obchodu a k rodine.

Na motore až tak nezáleží. Moje auto 1,6 HDi má v meste až 8,5 litra a vonku pod 5.

Je fakt, že s moderným dieslom 1,4 HDi by aj v meste bola nižšia spotreba.

Ale ak žena najazdí ročne 5000 km, tak rozdiel 1 l/100 km sa rovná 50 litrov ročne, čo je asi 70 EUR ročne - to už zaniká v iných nákladoch na prevádzku a hlavne - benzínové auto kúpiš výrazne lacnejšie, ako dieslové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor abyste nebyl zklamany. Ta 1.6vti jezdi po meste (Praze) za 8.5l na 100 a to jeste s lehkou nohou. Kolega ji jezdi prave po Praze a s neopatrnou (zenskou) nohou to jde uplne samo klidne i pres 9l...Jde take v jakem meste bude jezdit, ale jestli denne 15km tam 15 km zpet, cestou nejaka kolona a 20x start-stop, tak tam 9l bude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...