Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kontrolka chladící kapaliny


Tomas.63

Recommended Posts

Zdravím, u mé 406ky po nastartování svítí kontrolka chladící kapaliny a při jízdě po zahřátí motoru cca na 80-90 stupňů zhasne. Potom už se nerozsvítí, ale když vychladne motor a auto chvíli stojí, tak po nastartování se zase rozsvítí.

Chladící kapaliny tam je dostatek.

Nevíte někdo čím by to mohlo být?? špatné čidlo?? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Já mám zas jiný problém na 406 někdy při nastartování, ale spíš nad cca 1500otáček se rozsvítí kontrolka chladící kapaliny a po chvíli zhasne a už se neukáže jakmile se to natlakuje. Hladina je pod minimem a jakmile se natlakuje za tepla tak je hladina přibližně ve středu mezi min. a max. Letos v lednu jsem doplňoval 2x 200ml a dalo to pokoj na měsíc a půl a znova kontrolka, ale od včerejšího rána už se neukáže a hladina je stále pod minimum i dnes ráno před jízdou do práce. Zkusím jízdou auto zahřát a pak místo víčka nějaký ten přípravek s manometrem a natlakovat a kdyby tlak utíkal tak někde bude téct, ale co kdyby ne proč se mi pak strácí voda a hlavně přes zimu a pod autem žádná louzička. Rozvody jsou dělaný v zimě 2015 a ta vodní pumpa, která tam byla tak K.O. tekla přes ní kapalina. Dnes to doleju a ještě ten přípravek s manometrem a uvidím. Obával jsem se nejhoršího prasklé těsnění pod hlavou nebo hlava, ale úbytek kapaliny by byl prej už po dvou dnech a v oleji nic není žádná emulze a ani v chladící kapalině není olej neboli skrvny oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...