Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co vy na to?


JIRA76

Recommended Posts

řešíte, FAP- ANO / NE, a co čoudící komíny ,ve kterých dnes zase mizí nekvalitní uhlí, petky a jiný sajrajt, jsou snad 100x horší jak auta bez FAPu, o tomhle se nechá psát a diskutovat do nekonečna :myslim

PS. aditivum pro FAP taky není nic ekologického :papa

[upravil dne 14/6/12 13:01 od Haryk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sadze vo filtri sa spaľujú = Uhlík+kyslík=CO2,alebo horšie CO,stále to ide do ovzdušia,len v inej forme.Večšie či menšie zlo?Kolobeh prvkov v prírode.Jedna diera sa pláta a druhá sa vytvára.:blablabla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:potleskJen je mi divné, pokud FAPoff je tak hrozně špatné, jak je možné, že je legální se zárukou a prochází při STK atd. Kdo si myslí, že FAP je dobrá věc, ať si ho nechá, kdo váhá, ať navštíví přímo sekce o FAP, nebo se poradí s opravdovými odborníky a ne jen s těmy kteří se živý výměnami těchto bazmeků.

Má vlastní zkušenost je popsána v sekci FAPhttp://www.peugeot-club.com/topic/66580-oprava-odstraneni-fap/

Od doby, co FAP nemám spotřeba 5,8L/100km, nikdy žádná hláška, nikdy žádný nouzák. Nikomu nic nenutím a nechci přesvědčovat, aby FAP odstraňoval, tak jak již bylo zmíněno výše, každý se rozhodněte sám. Pokud s FAPem nemáte problémy, je hloupost ho hned odstraňovat. Pokud ale máte podobné problémy jako jsem měl např. já, tak bych to :roll

[upravil dne 14/6/12 21:39 od JirkaMTPO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...legální, s certifikáty a se zárukou a prochází při STK atd

legalne to nieje!

certifikat ti nikto neda ze mas fapoff... ako komu by si ho ukazal ?

zaruku ti poskytnu na nieco co uz nemas. :myslim

a cez STK neprejdes akonahle technik \"zisti\" ze si FAP odstranil.

je to zasah do emisneho systemu vozidla a to je dovod na odobratie TP. ak to nejakym zahadnym sposobom zisti kontrola

to ze sa to deje nema nic spolocne s tym co som napisal... proste sa to robi a nikto to zatial neriesi... takze preto sa to robi lebo ziadne sankcie z toho neplynu... to je vsak chyba automobiliek ze vyrobili nieco co zatazuje rozpocet ludi...

ti sa vsak maju pravo rozhodnut a vybrat si vozidlo ine...

vot vsjo... nic vic nic min...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda v TP nemám o FAP ani slovo, možná jsem se jen špatně vyjádřil. V záručním listě mám mimo jiné uvedeno: Ručí za to, že auto projde emisní kontrolou. Pokud se rozhodnete a koupíte si filtr pevných částic nový, vrátíme Vám originální software zdarma atd. Je fakt, že se nikde neuvádí, zda tento zásah do vozidla je, nebo není legální. To zřejmě byl můj omyl, nebo spíš předpoklad, že když se tímto fy. zabývají a vystavují potvrzení s uvedenými zárukami, že je to i legální. Tak se omlouvám všem, koho jsem svou nevědomostí uvedl v omyl. Nicméně, ikdyby to bylo nelegální tak po zkušenostech s FAP a bez FAP, rozhodl bych se pro jeho odstanění. mad:

[upravil dne 14/6/12 21:41 od JirkaMTPO]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba si uvedomiť že tak ako ostatné súčiastky v aute má svoju životnosť a výrobcom predpísanú alebo doporučenú periodicitu výmeny aj Fap filter.

Bohužiaľ vačšina z nás kúpila jazdené auto s počtom km kedy je životnosť Fap na hranici alebo je dávno prekročená.

Auto vás najprv včas upozorní že nastávajú nejaké problémy s emis.systémom a keď sa podcenia tieto upozornenia je len otázkou času kedy nastane extrém a auto hodí do núdzového režimu.

To že po Fapoff už nenahadzuje hlášky je samozrejmé ale rovnaký výsledok sa dá dosiahnuť výmenou Fap filtra.

Jedinný rozdiel je v cene /aj keď Fapoff tiež nieje zadarmo/ a v tom že pri výmene sa nemusím strachovať radikálnej zmeny legislatívy alebo ,že narazím na emisnej kontrole na niekoho kto sa zle vyspí a bude mať zámienku na nedanie emisného osvedčenia...

P.S Ja som pri kúpe použil na zníženie ceny aj argument potreby vymeniť FAp....chválabohu natrafil som na predávajúceho,ktorý tieto veci ovládal a uznal...

Niektorý priekupníci áut ani nevedeli že čo to je...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to podle daného auta. Někdo vyměňuje FAP po 180 tisících protože už nefunguje já měl 807 s 220 tisících a FAP naprosto v pohodě. I to svědčí o používání auta a pravdivosti stavu tachometru. Věřím že novému majiteli ještě dlouho bude spokojeně sloužit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Zdravím vás pánové. Vím, že do diskuze o FAP vstupuji se značným časovým odstupem, ale jsem mezi vámi zelenáčem (byť věkem pro mnohé z vás již kmetem). Řešíte tady jestli FAP \"off\" nebo \"on\" - legální, nelegální ... V této republice je to asi zatím celkem jedno, ale máte někdo zkušenosti s rakouskou, nebo německou policií v případě že jedete s FAPem Off? :o

A ještě mě v této souvislosti napadá určité kompromisní řešení (pravda nevím jestli jste to tady už neprobírali) - co říkáte na nabídky různých firem nabízejících renovaci FAP, kdy \"garantují\" až 98% vyčištění fitru? (Samozřejmě nemám na mysli proplach horkou vodou :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...