Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co vy na to?


JIRA76

Recommended Posts

Kluci, vyndejte si FAP a nechte si to pro sebe. Je zbytečné se tady hádat nebo dohadovat komu to víc kouří a nebo nekouří. Raději řešte věci jak co svépomocně opravit anebo doladit a jak jste to udělali.

Tuhle nedávno jsem byl v tom muzeu lokomotiv u Rakovníka a jela tam ta velká stará lokomotiva a co vypouštěla za saze, to by měl motomoto radost. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa mi zda ze tu prevlada nazor ze FAP vymyslela banda uplnych idiotov co nicomu nerozumeju a ide im len o to aby sa to co najviac kazilo a stalo to zakaznika co najviac prachov. Myslim ze tato technologia je este v plienkach , mozno je aj trochu pridraha ale urcite ma svoj vyznam. Nie nadarmo ju pouziva vacsina automobiliek ak nie vsetky. Len by ma zaujimalo kolko tu ma FAP zastancov okrem MotoMoto lebo odporcov je tu cela kopa. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj podľa mňa ma FAP význam, akurát je problém nie s tými čo to vymysleli ale možno niekde v tom, že ako sa to do aut montuje. Niekto ani nevie, že tam niečo také má, lebo zrejme automobilky chcú aby to tak bolo a človek to zistí, až keď sa to kazí. To už bolo ťažko dať jednu kontrolku \"potreba regenerácie FAP\" alebo nejak ináč riešiť problém regenerácie ale ako píše dusan2 je to technológia ešte v plienkach a tie plienky riadne smrdia :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina lidí co mají tyto vozy skutečně neví že ho tam má, stejně jako dneska nikdo nepřemýšlý zda u benzínů je katalizátor a stejně tak na to přijdou v okamžiku kdy je potřeba ho opravit nebo vyměnit. Stejné je to i u toho katalyzátoru a Lambda sondy. Nikoho to nepřekvapí.

Ano FAP je o něco složitější z hlediska aditiv a podobně, ale pokud se k autu člověk chová tak jak má tak s tím nejsou problémy a to že údržba něco stojí u aut kde se cena pohybuje kolem 800 tisíc až milionu je celkem logické.

Pokud ale člověk koupí auto ojeté za cenu kolem 200 tisíc a neuvědomí si že ty opravy stojí stejně, respektive víc protože jich je nutno více dělat vzhledem k opotřebení vozidla.

A tady není nic jednodužšího než to auto prostě ořezat. Něco nefunguje (jedno co), pokud to nepotřebuji tak to odstraním. Přelepím čidlo, zaslepím hadičku podtlaku, odstraním FAM a podobně. Ono to nějak funguje a já jsem borec protože jsem ušetřil. Co takový odstraněné čidlo podtlaku a zaslepená hadička udělají s motorem do budoucna v tu chvíli nevidím.

A a pak přijde ta druhá vlna, peníze místo do údržby vrazím do úžasných litých kol, polepů karoserie, protiprůvanových chráničům, různým přídavných či vyměněných světel, tam mi líto tolik peněz není, vždyť takové vytuněné auto je předci moje vizitka, co na tom, že po startu nám na zahrádce černá salát od sazí co mi vyletí z výfuku.

To je to co mě štve. Začněte už používat hlavu. Pánové co vylepšujete auta a přestavujete a tuníte. A nebo je lepší po nás potopa. Každý musí začít od sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som odstupom casu zmenil tiez nazor a ked sa FAP naplni tak ho hodlam vymenit teda dat novy...

Naklady na vymenu cca 350e (svojpomocne). To co usetrim na nafte vs. benzinu tak

si ten FAP s prehladom mozem dovolit. osobne by mi ten cmud z vyfuku vadil. :D

Ekologiu neriesim (vid mexicky zaliv, Slovnaft, Cina vs. kjotsky protokol ci dokonca akutalne nas DUNAJ)

fapoff-akom sa vopred ospravedlnujem :D

[upravil dne 12/6/12 09:33 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som používateľom 407 1,6 hdi od roku 2004 a za 8 rokov čo auto mám som najazdil 297 000 km. Za tú dobu som menil Fap filter 2x.

Prvýkrát pri 125 000 km v tej dobe ešte o nejakom Fapoff nebolo ani zmienky a druhýkrát pri 260 000 km kedy som už mal na výber či výmenu alebo odstránenie.

Tí čo vlastnia 1,6 vedia že umiestnenie Fap filtra v motorovom priestore je trošku nešťastné a že regenerácia pri týchto motoroch je spojená s typickými prejavmi ako dunenie motora,zopnutie a dobeh chladiacich ventilátorov..atď,ale napriek tomu som sa rozhodol pre výmenu a myslím že som urobil správne,auto momentálne opať regeneruje každých cca 600-700 km,čo je pri mojom jazdení tak cca raz za týždeň a dá sa to vysledovať a prispôsobiť jazdu priebehu regenerácie. Priemerná spotreba je 5,3 lit/100km

Pri C8 2,2Hdi mám od kúpy najazdených 11 000 km,celkovo 199 000 km. Podľa predchádzajúceho majiteĺa sa Fap ešte nemenil,regeneráciu pri tejto motorizácii je ťažko odsledovať takže som pripravený a rozhodnutý ,keď príde čas tiež na výmenu.

Podotýkam že nie som ekomaniak ako MotoMoto:D,ale súhlasím s jeho názorom , že načo úplne vyhadzovať a odstraňovať niečo čo má určený nejaký svoj účel v aute a je možné to jednoduchým spôsobom opraviť alebo vymeniť...

No a z prípadnými investíciami na výmenu Fap už treba rátať jednak pri výbere motorizácie alebo výbere auta vzhľadom na najazdené km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádný ekomaniak:grr

:D

Je to tak jak píšu. Neznám výrobce, který by byl ochotný dávat do auta věc, která mu zvedne výrobní cenu byť o 100 Kč. Protože ve výsledném efektu při výrobě 100 tisíc aut je ztráta celkem 10000000 a to už je trochu znát. Nezapomeňte že prodejní cenu neurčuje výrobce, ale trh. Takže pokud je do auta něco dáno tak to tam patří.

Já kdysi v roce 82 vlastnil Škodu 120 GLS s výkonným moterem a tak tam byl přídavný chladič na olej. Po několika letech mě začal téct a mechanik řekl, že je tam zbytečný a přemostil ho hadicí a bylo to. Ušetřil jsem a pohoda. A pak jsem zadřel motor na 100 tisících a dělala se generálka. Od té doby už tohle nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ten zadřený motor více souvisí s kvalitou oleje jaký jsi používal,protože v té době tady toho moc nebylo a jediný dostupný kvalitní ofiko byl Mobil za cca 40kč /lt a to ostatní bylo za dvacku a tím ,že tyhle ročníky maj jen obtokový filtr oleje. A o celkové kvalitě těch motorů nemluvě. Takže to je s Fapem docela blbé srovnání. A za další ten chladič oleje nebyl standartně ve všech LS a GLSkách.

V té době jsme si v práci dělaly redukce,kde se místo hadice od chladiče připojil mezikus na plnoprůtokový filtr ze žigula.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MotoMoto ,dávám Ti palec´vzhůru to co píšeš je hodně logické. Nicméně musí sejistě zohlednit stáří a cena vozidla. Představa že si koupím auto za sto tisíc a pak do něj samozřejmě budu sypat a sypat protože si to vozítko bude žádat. na nové v záruce většinou není a to co dávají do aut je většinou kvůli spnění určitým normám aby se dala auta prodávat. Kdyby moje auto mělo dva,tři čtyři roky ,neřešil bych to. Ale bohužel tyto náhradní díly neklesají na ceně tak jak ojetiny. A to že se auta \"tuní\" ofuky oken,polepy či ak něco je jen to že si trochu zkrášlí to málo na co naškudlili. To co píšeš je naprostá pravda ale je vše jen o penězích... Naprosto Tě chápu stojím za Tebou ale ... poměr peněz a ceny ojetiny.... O ouuu...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud máš pocit, že to co dýcháš a jíš je ho..no tak prosím. Diskuze je předci o tom že má každý jiný názor a sděluje ho druhým. Kdybychom měli stejný tak není diskuse a ani o čem se bavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirka76:

Máš naprosto pravdu, jen je pak otázka zda si kupovat takováto auta když pak nemám na údržbu. Rozumný člověk by měl kupovat to co dokáže pak udržovat, ať je to auto, dům, bazén či milenka.

To je stejný důvod proč výrobci aut za několik milionů nikde neřeší spotřebu. Když máš na takovéto auto tak asi ti je fuk za kolik jezdí.

Já chápu všechny co se snaží ušetřit, také nejsem na tom tak jak bych chtěl, ale je to trochu také o prioritách na čem šetřit. Jde to celou dnešní dobou, kupujeme to nejlacinější co je, ať je to jídlo, stavební materiály a podobně a pak se to rozbijí a nic to nevydrží a hudráme na výrobce co vyrábějí za šmejdy. Ale na vině jsme my, tím že je kupujeme.

Nejsem tak bohatý abych mohl kupovat laciné věci. Kdysi jednou řekl jeden hodně bohatý pán a měl velkou pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud máš pocit, že to co dýcháš a jíš je ho..no tak prosím. Diskuze je předci o tom že má každý jiný názor a sděluje ho druhým. Kdybychom měli stejný tak není diskuse a ani o čem se bavit.

Jo, ale tady řešíte furt to samí, a vždy nové vlákno, proč??? Furt jenom FAp tohle a tamhleto a přidáš se ty a je tady hádka o tom h..ě, co jsem psal. Naco klucíííí.:bojim

Kašli na to motomoto, každý svého strůjce štěstí. Mi co tě známe, tak víme že obhajuješ fap, kdo ne, tak to sem napíše a pak narazí na tebe :D:roker Já vím, kdyby každý řekl kašlu na to tak by to bylo vprrr.. .. a tak no.

[upravil dne 14/6/12 09:51 od Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...