Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Loketní opěrka, zrcátko řidiče a další "vady"


xbalu

Recommended Posts

Zdar a sílu pánové, jen se chci zeptat, zda někdo nazaril na stejné problémy jako já a zda je již někdo neřešil:

1) Loketní opěrka nedrží na místě na které si ji našteluju a při řazení se posouvá atp...

- nějaké udělátko na zafixování?

2) zrcátko řidiče (levé) ni nejde nastavit tak, abych v půlce zrcátka neviděl své auto (mám sedačku docela vzadu)

- vypodložit? jak demontovat nedestruktivně...

3) Hlavové opěrky, pokud si je člověk nastaví, tak po nějakém - relativně krátkém čase se srovnají do původní polohy

- asi nemá řešení

4) posilovač řízení - při rozjezdech nebo dlouhých stáních se mi občas stává, že se trošku zasekne v té nulové poloze a vyžaduje větší sílu na pootočení, potom již jde velmi hladce

- je to vada nebo vlastnost?:myslim

mimochodem, nemá někdo objednací číslo na držák na mince ale pro verzi s xenony, kde jsou ty tlačítka? chtel bych ten panýlek a dát si na něj ovládání garáže a brány :)

Dík za info a hinty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar, mno já teda až na část bodu 1 a 3 nemám vůbec žádnou zkušenost s vadama, který píšeš... ten bod 1 je spíše v tom, jak otevírám loketní opěrku tak se to odírá o kůži na spolujezdcově sedačce...

zrcátko má hodně poloh. Já vzhledem ke svý výšce mám sedačku úplně vzadu... a nastavim to max doleva a auto v něm nevidim... hlavová opěrka jestli myslíš tu přední část na vyklápění tak to taky nedrží, to mám stejnej problém

posilovač vidim bez problémů...

co se týká držáku na mince nevim teďko do přesně myslíš... já mám xenony a vedle ruční brzdy mám takovej čtvercovej otvor v prostřed na něco blíže nespecifikovanýho a vedle toho malej obdelníkovej umělohmotnej držák asi na 4ks drobných... tohle myslíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to blbě vidět, ale podle toho popisu to sedí na tu 18... akorát potřebuju vědět koliko to stojí a jak to objednat... Je to po levé i pravé straně viz obrázek... já tam mám jen ten držák na mince a potřebuju čudlíky :)

Jinak ta loketní opěrka se mi posouvá dopředu a dozadu, ne vždy, nějaký odpor to klade, ale stane se mi, že si to posouvám... s otvíráním jsem problém nezaznamenal :)

S tím posilovačem, nedělá to pořád a není to nijak výrazné (dá se na to zvyknout) jen by mě zajímalo, jesli to dělá i někomu jinému... prostě zvýšený odpor před prvním pootočením a pak celou cestu ok...

To zrcátko řidiče mě štve asi nejvíce... na zbytek se dá zvyknout...

post-11880-14109624841662_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojtěch:

Nojo, jenže to bude asi ta přihrádka na mince (tipuju podle ceny) bez těch čudlíků:( resp. jinak, nechtěl bych to objednat, aby mi pak přišlo to co už mám :roll ale pokud by to bylo ono, tak ta cena je super :cool:

PeugeotHDI:

Mě v peugeotu řekli toto:

1) je to tak nastavené (přesně jak píšeš) a že jako šikovné české ručičky by si s tím měly poradit

2) Bohužel to vyřešit nejde, můžou objednat jiné zrcátko, ale příjde to samé. Nabídli mi, že to demontují, odlepí podloží a přilepí, ale pokud prej něco zkoní, tak to zaplatím...

3) že to bohužel ovlivnit nejde (což jsem ani nepředpokládal)

4) toto chování je prý normální, než se to natlakuje, tak to může klást větší odpor.. jenže na 407 mi to nedělalo a byl tam taky elektrický posilovač... tak nevim, jesli po tom mám dál jít..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele zkusil bych jiný servis... jinak s tim zrcátkem je to fakt divný... možná ještě jedna věc, jestli náhodou to zrcátko není celkově o nějaký ten centimetr sklopené a pak to nejde... zkus s nim hnout jde sklopit a naopak třeba to bude tim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jiný servis, to je těžký, já s nima mám dobré vztahy, tak než to budu nějak eskalovat tak sbírám informace jinde... No možná se skočím podívat tady v Boleslavi, jesli není nějakej peugot, jen tam hodit dotaz...

A to zrcátko zkusím \"odklopit\" trošku ručně, třeba to pomůže...

Ono jde o to, že ani jedna \"závada\" není závada v pravém slova smyslu, jsou to spíše nedomyšlené vlastnosti (až na ten posilovač, ten je divnej), to je fakt..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zrcátko je fakt divné.. já vím, že na 407 to jde posunout ručně to zrcátko zatlačením na jednu či druhou stranu.. odpor tam je, ale nebát se toho,, zaškrčí to jako by přeskakovaly ozubené kola a je to... Ono se to stává někdy, když někdo překlopí zrcátko na opačnou stranu (směrem dopředu) a pak to je blbě sklopené... tak je třeba to zkusit, jinak reklamačka...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám následující zkušenost.

1) ještě se mi nestalo, že bych při řazení či jinak, nechtěně posunul opěrku z nastavené polohy

2) já mám ve zvyku si nastavovat zrcátko tak, že v něm vidím i část boku svého auta. Ale jinak mi jde nastavit do polohy, že své auto nevidím

3) hlavové opěrky se skutečně vrací z nastavené polohy. Dělalo mi to i ve 407 a nijak to neřeším

4) žádný vytuhnutí volantu nepozoruju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) mam asi těžkou ruku... neříkám, že si to posouvám pořád, ale občas se to stane...

a s tim zrcátkem, no zkusim to, jestli soudruzi nevynechali par zoubku a pujde to ještě pootočit.. Já teda auto vidět nemusím :)

ale teda nevím, jestli (vyjma toho řízení) je to důvod k reklamaci...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale teda nevím, jestli (vyjma toho řízení) je to důvod k reklamaci...:([/rquote]

Tady bych nečekal na radu . Kdyby ti tady 1000 lidí říkalo,že je to k reklamaci, přijedeš do servisu a tam ti třeba řeknou že se na to záruka nevztahuje. Nejlepší řešení je si to zjistit přímo v servise . Někdy stačí jenom zavolat,nebo napsat meil . Od toho tam jsou .

Jinak žádné výše popsané ,,závady\" nemám kromě hlavových opěrek . Ale to je dáno konstrukcí a těžko s tím něco uděláme .

Jen se mi občas zdá,že mi nedrží na stejném místě vnitřní zpět.zrcátko . Ale takové drobnosti nejsou snad ani závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Danilo: No, prave v peugeotu jsem s tim byl, tam mi rekli ze to tak proste je od vyroby a ze to zavada neni, tak me zajimalo, jesli je to u vsech 508 nebo jen u me a jesli se mam pokusit je k oprave dotlacit... :bacha

Skuci: 5000km a radicka zatim ok :cool:, bez znamek opotrebeni...

Mimochodem, tak to zrcatko precvaknout nejde, dal jsem do toho nejakou silu, ale nic se nestalo a vice pritlacit jsem se trosku bal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...