Jump to content

Renovace kol "po domácku"

koblih69
 Share

Recommended Posts

Protože kola na naší Pandě už byla hodně omšelá rozhodl jsem se pro malou renovaci. Kola jsou asi 2x starší než auto, ale byla za pěknou cenu i s pneu a manželce se líbí, tak proč je měnit.

1. původní stav:

post-25417-14109624789467_thumb.jpg

[upravil dne 5/6/12 21:39 od koblih69]

5. celý povrch se přebrousí na základ. V mém případě jsem pneu nesundával ( přezouvalo se po přestíkání ) takže mě nezajímalo, že se pneu zastříká. Místa, která jsou probroušená na kov se stříknou lehce základem. Případně se přetmelí drobné nerovnosti.

[upravil dne 5/6/12 19:08 od koblih69]

post-25417-14109624849237_thumb.jpg

K nalakování byly použité 3 spreje - viz foto + základ. Samozřejmě, že ideální je nalakovat to pořádně, se sundanými pneu... ale upřímně není úplně pohodlné sundat všechny kola, nechat zout, opravit a znovu obout. Takže výsledej je úměrný pohodlí. Uvedené spreje jsem měl doma - spotřeba byla cca 50% u barev, 80% u transparentního laku ( kola 14\" ). Celková cena materiálu cca 400-500,- (myšleno za plné spreje)

post-25417-14109624838106_thumb.jpg

Proč váhal? Vždyť je to skvělý návod, jak i ze starších kol udělat levně moc pěkná kolečka. Výsledek se mi líbí. Já tvou práci i návod hodnotím za 1*. :super:super:super

[upravil dne 5/6/12 19:28 od Roman Bazi]

Tak ideální je to zout, případně vypustit a sešlapat (ale to je někdy docela problém). Lenoši to můžou zamaskovat krepovou páskou, nebo kousky tvrdého papíru ( vizitky mě dostaly :D ) a nebo klidně stačí vzít kousek kartonu, ten opřít o lem a pneu mazat vazelínou kolem dokola. Po nastříkání se prostě otře hadrem. Dřív se to používalo hodně, dneska už moc ne, ale na tohle proč ne.

... a nebo superlenoši jako já počkají až se blíží přezouvání :D:D:D