Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vystřelovací klíč, výměna planžety


carbik

Recommended Posts

Zdravíčko,

potřebuji poradit jak u vystřelovacího klíče vyměnit planžetu.

Potřebuji přendat původní planžetu ze starého obalu do nového. Mám nový klíč, kde je nějaka planžeta. Při částečném vytočení je přístupný čep na obrázku.

vysterlovaciklicvymenap.jpg

Otázkou je, jestli je to čep nebo šneček (jako u zajištění kliky dveří). Našel jsem jen toto video, kde ho (od třetí minuty) jen vytlačí špendlíkem.

Ten čep má ale uprostřed dírku a to já nemám (obrázek níže).

vysterlovaciklicvymenap.jpg

Mám tam jakésy 3 dírky po obvodu.

Neví někdo, jak takto uchycnou planžetu uvolnit?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže díky za rady, chlapy. Je to jen čep, viz foto...

(nakonec jsem ho vyklepnul bez svěráku, stačila jedna dobře mířená)

vystrelovaciklichotovo.jpg

btw: a ta sviňa planžeta byla ještě trochu přilepená (ale jen na kouskou, takže opatrným vikláním šla ven) - na fotce je to patrné u písmene A - takové nažloutlé cosi, něco jako chemoprén

[upravil dne 4.6.2012 18:24 od carbik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ještě se k tématu vrátím, planžeta je tedy ok, za radu dík.

Ale mám ještě dotaz ohledně spárování s autem. Původní obsah klíče je na první fotce a je jiný než v novém klíči. Baterie je u starého (původního klíče) vložena v obalu, u nového je součástí desky, ale toto není samozřejmě jediná změna, to je vidět na první pohled.

původní elektronický obvod s imobiliserem

c4doimobiliser1.jpg

nový elektronický obvod s imobiliserem

c4doimobiliser2.jpg

Zatím jsem neměl čas někoho oslovit, jsem z Ostravy, takže bych to zkusil u Autochodura. Ale než se tam dostanu, myslíte si, že nebude se spárováním problém? Malinko mám obavy, když je imobiliser součástí desky.

Už toto někdo řešil?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A další dotaz... neznáte někoho z Ostravy a okolí, který by zvládnul spárovat nový klíč s novou deskou, planžetu jsem vyměnil. Starou elektroniku mám.

Imobiliser je připájený na desce.

Neoficiální servis si řekl o 1500-2000,- (to mi připadá trochu hodně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že stačí někoho s diagnostikou. Navíc jsem už byl u jednoho párování klíče s autem (tedy obou klíčů), ale tenkrát to byl klíč, který byl původně k autu, jen se musel po přeflashování řídící jednotky znovu spárovat.

Tady teď mám klíč z cizího auta, ale myslel jsem si, že postup je stejný.

Koupil jsem ho na anglickém ebay, kde ho seženeš od 8-20 (i více) liber. Já koupil za těch 20 (i s poštou) fungl nový, nebo tak alespoň vypadá, je i s nálepkou jak od novoty.

http://www.ebay.com/itm/160810121563?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Píšu teď o kompletním klíči, i s elektronikou, obaly jsou na naše za cca 200,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady teď mám klíč z cizího auta, ale myslel jsem si, že postup je stejný.

Ano, postup je stejný. Je potřeba orig. DIA, kódovací kartu (heslo) a všechny klíče co máš (popř. ty co chceš spárovat) mít u toho - dělá se jeden po druhém.

Ááá tak to je škoda-zas ten Váš E-bay :nevim S tím nemám zkušenost a ani v tom neumím:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní nejde, DO funguje jen na vzdálenost cca 5cm (tedy těsně u spínací skříňky).

Já mám opačný problém...starý klíček byl vychozený a nešel zavírat ani otvírat (vystřelovat), proto jsem přes známého sehnal nový klíč (jen s jinou planžetou), nechal si ho spárovat a nedávno (asi po roce bezproblémového používání) mi spadl na zem a bylo vymalováno:fnuk:fnuk Teď mi jen jde dálka, ale nenastartuji..takže imo k.o. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak je to s dálkačem mám jeden klíč když koupím z nějaké havárky druhý komplet klíč a sparuju si to přes dia pujde i dálkač?? od obou? imo sparuju si přes dia (tam se dá navolit kolik mám klíčů)

a pak dálku jsem si aktivoval tak že jsem strčil klíč do spínačky a 10s jsem podržel zapínaní. tak se udělají oba klíče?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak i mne to překvapilo.. Nebylo to určitě poprvé - každému se stane, že mu klíček vypadne z ruky:mad: , ale bohužel tenhle mírný pád na dlažbu, pro ten můj, byl osudný:roll

(ještě ale zkusím v brzké době nechat tento klíč znovu spárovat..je možné, že se třeba jen vyzkratoval po již zmiňovaném pádu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...