Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.4 55KW vetsi klapka? chlazene brzdy?


crocjirka

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Mám taky 1.4ku a pokud chceš měnit brzdy vpředu za ty z 1,6 16v S16/Gti tak potřebuješ třmeny z 1.6 16v.

Pasují tam bezvadně (ta náprava je v podstatě stejná u Sportu) jen ty třmeny drží na jiných šroubech na každé straně

je jeden, pokud je nekoupíš se třmeny budeš je muset někde sehnat... Jinak 1.4Sport má v základu nechlazené 247mm velké kotouče a i když ty z GTi mají stejný průměr, bzdný účinek je o dost lepší (třmeny jsou robustnější a ty kotouče samozřejmě chlazené a sirší). Neměnil bych a jsem rád, že jsem tuto úpravu udělal hned po koupi, protože seriové brzdy na Sportu jsou opravdu tragické...

Jinak sání jsem také zkoušel a s tím seriovým mi to jede prostě nejlépe a u té 1.4ky je to podle mě bez dalších úprav zbytečnost, ten motor stejně líp těžko pojede.

To jsou mé zkušenosti a postřehy, jaké jsem získal u tohoto vozu při jeho používání :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ono brzdiče z GTi se na každém rohu neválí :) Cena za třmeny+standardní kotouče je 2 600 Kč s tim, že za jeden kotouč chci 300 Kč. Mají 20mm, takže toho ještě nabrzdí habakuk. Pro porovnání - i ten největší šunt (kotouč starline) stojí na S16 nějakejch 620 Kč. Takže z mého pohledu je cena 2 600 Kč adekvátní, za méně to dávat nehodlám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...