Jump to content

1.4 55KW vetsi klapka? chlazene brzdy?

crocjirka
 Share

Recommended Posts

ahoj, rekl jsem si, ze trosku zlepsim sani a vejfuk... ve vyfukarne uz mi nabidli kompletni reseni :) ted jeste sani :) co byste doporucili? :)

a jeste, co mam udelat abych si dal dopredu chlazené kotouče? :)

[upravil dne 1/6/12 17:22 od crocjirka]

tak jestli chceš 247 kotouče, tak koupit ty a potom třmeny z gti. Kujon je tu nedávno nabízel, tak je možná ještě má. A úpravu motoru bych tedy řešil hlavou, sáním z 1,4 xsi.

Ale nejlepší by asi bylo to co radí pája

Pokud do toho nechceš zasahovat nějak zásadněji, tak bych koupil kit sání od Raceland (z ebay cca 1700,-) + filtr Green a víc bych to asi neřešil. :) Z 1.4 toho stejně moc nedostaneš ;)

Jinak jedna pěkná 16V je teď na sportovnovozy.cz, ta 39000,- ;)

• 2 weeks later...

Mám taky 1.4ku a pokud chceš měnit brzdy vpředu za ty z 1,6 16v S16/Gti tak potřebuješ třmeny z 1.6 16v.

Pasují tam bezvadně (ta náprava je v podstatě stejná u Sportu) jen ty třmeny drží na jiných šroubech na každé straně

je jeden, pokud je nekoupíš se třmeny budeš je muset někde sehnat... Jinak 1.4Sport má v základu nechlazené 247mm velké kotouče a i když ty z GTi mají stejný průměr, bzdný účinek je o dost lepší (třmeny jsou robustnější a ty kotouče samozřejmě chlazené a sirší). Neměnil bych a jsem rád, že jsem tuto úpravu udělal hned po koupi, protože seriové brzdy na Sportu jsou opravdu tragické...

Jinak sání jsem také zkoušel a s tím seriovým mi to jede prostě nejlépe a u té 1.4ky je to podle mě bez dalších úprav zbytečnost, ten motor stejně líp těžko pojede.

To jsou mé zkušenosti a postřehy, jaké jsem získal u tohoto vozu při jeho používání :-)

No tak ono brzdiče z GTi se na každém rohu neválí :) Cena za třmeny+standardní kotouče je 2 600 Kč s tim, že za jeden kotouč chci 300 Kč. Mají 20mm, takže toho ještě nabrzdí habakuk. Pro porovnání - i ten největší šunt (kotouč starline) stojí na S16 nějakejch 620 Kč. Takže z mého pohledu je cena 2 600 Kč adekvátní, za méně to dávat nehodlám.

• 2 weeks later...