Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlučnost motoru a převodovka


Filli

Recommended Posts

Ahojki,je tomu 3.měsíce co jsem si koupil 308SW 2009 1,6Hdi 80kW.Chci se zeptat:při sešlápnutí a sundání nohy z plynu se mi šajtrpáka hýbne dopředu a dozadu,dělá to jen rychlostní stupeň 5.Druhý dotaz,zdá se mi,že motor je dost hlučný a je slyšet i v kabině co mám zkontrolovat nebo mám to dát do servisu?Prosím jednoduše,patřím mezi ty co umí řídit a natankovat :),děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jám 1.6 VTi a motor mám také dost hlučný (čím víc na to šlapu tím je to hlučnější), až je to dost otravné a raději mám musicu na plný koule. Když jedu třeba Fábkou, tak motor skoro neslyším a tady je to fakt hrůza. Mám malé tušení, zda není náhodou dirka ve výfuk. potrubí, co je ve předu pod žebry (bo jak se tomu říká), protože nic jiného mě nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6VTi opravdu tichounkej motor, po zahřátí je na volnoběh slyšet jen jako vzdálené ševelení (ovšem jen při vypnutí ventilace). Za jízdy je slyšet taky málo, při vytočení ma sytý zvuk, který ale taktéž rozhodně není rušivý. Za \"tichost\" motoru mluví i to, že jsem jednou při jízdě po rovné dálnici zrychlil ze 130km/h na 180km/h a manželka, která zrovna ladila rádio, si toho ani nevšimla (než se podívala dopředu a pak na rychloměr) :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jám 1.6 VTi a motor mám také dost hlučný (čím víc na to šlapu tím je to hlučnější), až je to dost otravné a raději mám musicu na plný koule. Když jedu třeba Fábkou, tak motor skoro neslyším a tady je to fakt hrůza. Mám malé tušení, zda není náhodou dirka ve výfuk. potrubí, co je ve předu pod žebry (bo jak se tomu říká), protože nic jiného mě nenapadá.

Stejně jako Ajap musím říci, že po zahřátí je 1.6VTi naprosto tichounký. Když jsem jel přes Rozvadov, tak hned za hranicema je superkvalitní silnice do té míry, že jsem motor neslyšel vůbec. Nebýt ventilace a šumění 17\" kol, cítil bych se jak ve větroni.

Zkus zkontrolovat izolaci, olej, filtry, tankuj kvalitní benzín. Pokud to nepomůže jdi do servisu, bo to není normální.

[upravil dne 4/6/12 19:16 od matii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím, já měl taky problém s hlučností motoru a nakonec jsme přišli na to,že mám vymlácený plastový čepíky,co drží blok se vzduchovym filtrem a ještě jeden co zase drží plastový trubky sání, Celý to bylo volný a jak se motor rozběh dělalo to pěkně nepříjemnej zvuk,už sem myslel že to je taky výfukem a nakonec taková pitominka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...