Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svetelny senzor


pXs

Recommended Posts

Ahoj, na aute mam destovy i svetelny senzor. Automaticke sviceni je zapinatelne na pacce. Ovsem nefunguje mi automaticke rozsveceni palubky pri nizke intenzite svetla. Je mozne podle VIN dohledat, je-li tato moznost aktivovatelna. Chtel bych to vedet, nez pojedu otravovat techniky do servisu. Dekuji moc

Moje VIN

VF33ENFUB83386040

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mas model pred FL = automaticke svietenie sa aktivuje na pravej packem zatlacenim konca a lavu packu mas v polohe 0, tak pri tomto modeli ti automaticky rozsvecovat palubovku nebude.

Ak mas model po FL = svetla na lavej packe su v polohe AUTO, tak tam by po zotmeni malo automaticky rozsvietit aj palubovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam model pred FL. Rok 2004. Denni sviceni nemam. Dneska rano jsem zkusil nasledujici. Otocil jsem klickem do polohy I a na palubce svitila jen baterie. Levou packu jsem mel v poloze 0/auto a zkusil jsem zmacknout na nekolik sekund tlacitko leve packy. Bohuzel se nic nestalo. Zadne pipnuti, zadna informace na PP.

Ja vlastne cely den jezdim s levou packou v poloze 0/AUTO a svitim. Jen vecer to musim kvuli palubce prepnout na polohu svetla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no neviem, podla toho co pise ma zapnute automaticke svietenie, a to ma bud stale vypnute alebo zapnute podsvietenie palubovky - podla toho ako ma otocenu packu

ak chce aby mu automatika zap/vyp podsvietenie palubovky cez svetelny senzor tak to musi aktivovat cez PP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jjer: Asi jsme se spatne pochopili. Denni sviceni mam. Protoze, mam-li packu v pozici 0/AUTO pak po nastartovani svitim, aniz bych zapinal extra svetla. Co nemam je dodelavane denni sviceni.

kranky: V PP to lze udelat jakpa? Je treba nastivit servis nebo to zvladnu sam bez pripojeni na ridici jednotku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to musi ist na DIA a tam v RJ povolit denne svietenie, potom by to malo fungovat tak ako chces

teda mne to aspon takto ide a mechanik mi to tam povoloval, kukni aj sem, aj tu sa to preberalo:

PS: to co myslis ty nie je denne svietenie, ked mas aktivnu funkciu AUTO tak to len znamena ze ti automaticky zapne svetla, pre tu palubovku a podsvietenie klimy musis aktivovat dennen svietenie v RJ

[Edited on 31/5/12 14:13 by kranky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před FL to funguje stejně, všechno je jen na levé páčce. Mně se palubka rozsvěcí. Nemáš namontované denní svícení?

Otec ma 307 r.v. 2002 so svetelnym senzorom ale na lavej packe nema polohu AUTO. Ma tam len 0, parkovacky, stretavacky. Svetelny senzor aktivoval na pravej packe jej zatlacenim a rozsvecovalo mu svetla pri zotmeni. Aktivaciou denneho svietenia prisiel prave o svetelny senzor (prava packa uz nic nenastavuje). Takze v polohe 0 mu svietia po nastartovani stretavacie svetla a v polohe parkovacky alebo stretavacky sa mu rozsvieti aj palubovka. Preto som predpokladal, ze pred FL este neexistovala poloha AUTO.

[upravil dne 31.05.2012 15:42 od DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pXs: Tak nevím, denní svícení máš, nebo ne? Jednou píšeš, že jo, v druhé větě, že ne :-) Nebo je jen nejasnost mezi denním a automatickým?

Aktivované denní ti vždycky po nastartování rozsvítí světla, ale ne palubku. Tu rozsvítíš buď ručně zapnutím světel na páčce, nebo aktivováním automatického svícení, kdy se využívá světelný senzor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jjer: Presne jak pises. Na leve pacce mam polohu auto/0. Pri nastartovani se mi automaticky rozsviti svetla. Pri vypnuti motoru se pak vypnou. Co se mi ale nerozsveti je palubka pri nizke intenzite svetla. Zajedu s tim nekam na diagnostiku a poptam se na povoleni v PP. Ted jen shanim nekoho, kdo to umi. protoze se obavam, ze jet do Peugeot servisu by mohlo byt drahe, kvuli takove prkotine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že to stačí jen zapnout: AUTOMATICKÉ

ROZSVĚCOVÁNÍ SVĚTEL

Obrysová a potkávací světla se rozsvítí

automaticky, když je slabá světelná

intenzita a když jsou v činnosti

stěrače (stírání bez přerušování).

Světla zhasnou, jakmile je znovu

světelná intenzita dostatečná nebo

po vypnutí stěračů.

Při jízdě v mlze nebo při sněžení

může snímač světelné intenzity

zaznamenat dostatečnou intenzitu

světla a z tohoto důvodu se světla

automaticky nerozsvítí.

Při dodání vozidla je tato funkce v

aktivním stavu.

Pro neutralizování nebo aktivování

této funkce:

- otočte klíč ve spínací skřínce do

polohy Příslušenství (1. poloha klíče),

- přepněte ovladač světel do polohy

AUTO/0,

- stlačte na více než čtyři sekundy

jeho konec.

Zkus to ještě jednou podle návodu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie celkom, to co on chce je funkcia \"denneho svietenia\" a ta sa musi aktivovat v RJ vozidla cez originalnu dia PP2000

automaticke rozsvietenie svetiel bez aktivacie denneho svietenie v RJ sposobi nebude zazinat a zhasat podsvietenie pristrojov...

mne to aspon nerobilo :myslim, ked som aktivoval dodatocne v RJ \"denne svietenie\" a potom automatiku packou tak to zacalo pracovat tak ako som chcel:

cez den - svietia len svetla - pristrojovka nesvieti, klina a pocitac svietia plnym vykonom

prejazd cez tunel alebo noc - svietia svetla. svieti pristrojovka a pocitac aj klima stlmia podsvietenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 roky později...

martan01 :

Uniklo mi zda máš model před nebo po FL. Modely před faceliftem mají světelný senzor na palubovce za pp. Modely po faceliftu mají světelný senzor společně s dešťovým na skle,takže jestli máš " nějakou čočku " za pp tzn model před fcl , stačí aktivovat tlačítkem na levé páčce.

Upřesni si v popisu svoje auto a odpovědi budou jednodušší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...