Jump to content

206 nedrží volnoběh po nastartování

aquiesce
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

dnes ráno se mi poprvé objevil problém s volnoběhem u Peugeota 206 r.v. 1999. Když je studenej motor a nastartuju, okamžitě to chcípne. Volnoběh drží až po ohřátí motoru cca na 75 stupňů. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Také bych ocenil, jestli někdo z Vás ví o někom, kdo servisuje Peugeoty za rozumné ceny v Praze.

Předem moc díky za odpovědi.

Omlouvám se, neměl jsem teď dva dny vůbec čas.

Motor mám 1.4 v benzínu r.v. 1999

Jinak co se týká toho krokového motorku, poradíte kde bych ho v motoru našel? Dočetl jsem se, že by to také mohlo být tlakovým senzorem sacího potrubí.

Taky by mi moc pomohlo, jestli víte tady v Praze o nějakém mechanikovi, co dělá Peugeoty, je solidní, vyzná se a neni to zloděj..samozřejmě za rozumné peníze:-)

Díky moc, mějte se.

MAP senzor môže byť tiež. Ja som si ho kúpil z Anglicka, ale najprv som vymenil krokový a ten senzor mi teraz leží v šuplíku.

Mohol by si to urobiť ako ja – kúpiť si ten krokový motorček (stál ma 22 eur) a vymeniť si ho. Výmena je veľmi ľahká.

Tu máš umiestnenie – v štvorčeku je krokový, v krúžku je MAP senzor:

krok.jpg

Po výmene motorčeka som ešte na pár minút odpojil baterku.

(206-ka, ročník 2000, 1.4 benzín – teda rovnaké ako ty)

[upravil dne 1/6/2012 17:37 od PeMi]

Krokovej motorek se dá sehnat u Autodíly Hlubina za cenu okolo 700 Kč, mám ho od nich taky a funguje parádně, byť to je no name ... Prodávají je i na aukru.

Na fotce je jasné umístění, je na 2 šroubech a myslím, že tam je torx...

Jak se psalo nahoře, může to lítat kvůli krokáči i MAP senzoru. Mně lítají otáčky i z důvodu vadné lambda sondy a má to stejné příznaky jako u tebe - než se to ohřeje, tak to nedrží otáčky...

Každopádně poptej se na fóru po diagnostice, stačí zjistit kde je problém a čidlo nebo motorek si vyměníš s přehledem sám :)

Bola to originál diag v servise. Hodnoty boli dobré, len sa robila po mojej asi polhodinovej jazde, tak si nie som istý, či bola relevantná. A v pamäti závady neboli. Chceli, aby som im tam auto nechal do rána a že to ráno urobia znova. Ale nemohol som a na druhý deň mi dorazil ten krokový, vymenil som ho a bolo to :)

[upravil dne 1/6/2012 19:22 od PeMi]