Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 505 automat přestavba na manual


sirdik

Recommended Posts

Mám tu dotaz od kamaráda:

Dobrý den. Chtěl bych se Vás zeptat, zda máte někdo zkušenost s přestavbou Peugeotu 505 automat na manual. Mám možnost získat 505ku 2.5 TD (novější model) s nefunkční automatickou převodovkou (bližší informace zatím nemám). Doma mám manuální převodovku a napadlo mě, je vyměnit. Bojím se toho, jestli by vůbec šlo nějakým způsobem zaměnit pedály (klidně celý \"panel\", pokud je vcelku). Díly z manuální 505ky mám. A poslední věc. Zda se takováto přestavba dá udělat legálně.

Děkuji Vám za názory a připomínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, osobně jsem automat na manuál nepředělával. Sice jsem nějaká předělaná auta viděl, ale myslím, si, že to legálně nejde. Chtělo by to zavolat rovnou na místní úřad a tam se zeptat.

Spíš záleží co tomu automatu je, měl jsem taky problémy s mou automatickou převodovkou a nakonec se mi povedlo závadu zjistit a odstranit víceméně zadarmo....

eventuelně automatickou převodovku z diesela na díly mám, možná by šla použít celá...

jinak takové přestavby mají podle mě smysl, když je k dispozici celé auta s dílama, dále nějaké zkušenosti a nějaké slušné zázemí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Legálně to nejde.

Pololegálně se to dělá tak, že se údaj o řazení převodovky (MAN, AUT) vymaže z TP a pak se to přehlíží všude. Lepší tedy je, pokud tam tento údaj vůbec není uveden.

Pak při přepisu se Tě zeptají, zda máš manuál nebo automat, řekneš jim co chceš a je to tam.

Ale jak kde, v Praze to šlo.

Pedály se přehodí, to není až takový problém.

Máš k té manuální převodovce taky rouru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Kamarád vzkazuje:

\"Děkuju oběma za zprávy. P505 jsme měli několik, takže sem tam nějakej díl mám a k tomu jednu komplet 505ku bouranou na předek. Jinak máte pravdu. Legálně to nejde, ale strach z toho už nemám. Pedály se opravdu dají přehodit (děkuji za utvrzení názoru). Bohužel jsem však ještě neměl možnost tu 505ku s automatem vidět - je to s majitelem složitější. Uvidíme, jak to dopadne. Prý už mu nějaký vandal vysklil zadní okno. Takže teď se vsázím, že to někdo rozmlátí úplně, nebo to bude šíleně shnilej vrak. Určitě se ozvu, jak to dopadlo.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...