Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena ziarovky brzdoveho svetla - hlaska palubaku, VYRIESENE


Y2K

Recommended Posts

Pod tapacirom.

Ocisti kontakty na vsetkych ziarovkach v tom svetle, kontakty v objimkach, kontakty na konektore a piny do ktorych sa konektor dava. Mozes toe piny aj jemne vyhnut do uhla, ale iba trochu.

Ak to nepomoze tak skus tu kostru. Napajkuj drot na kostru svetiel (ale na svetlo, nie na konektor. niekde pobliz konektora ak sa ti bude dat) a druhy koniec napajkuj na zelenozlty vodic co ide do svetla.

Ak ani to nepomoze tak este kukni vsetky konektory na BSI.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedal som inu...zacalo to svieti len tak same od seba bez akehokolvek zasahu predtym pricom ziarovka stale fungovala a funguje

skusal som vymenit za inu, medzi sebou a stale to zostane tak ze hlasi len tu pravu a aj to len brzdove svetlo

hlasi ze:

prave zadne brzdove svetlo, chyba ziarovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som dnes precistil kontakty v ziarovkach, konektoroch, objimkach....rozobrat tapacirung dalo teda zabrat a potom zlozit :D

vymenil som svetla medzi sebou, odpojil baterku a vysledok...nic nepomohlo, stale to hlasi pri nastartovani

uz jedine ta kostra, ktora neviem kde je :) alebo BSI

potom uz neviem co

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak update

po vycisteni znova a napruzeni vsetkych kontaktov uz neukazuje ze prave brzdove svetlo, chyba ziarovky ale chyba brzdoveho svetla :)

podotykam ze vsetko svieti a funguje ako ma ;)

takze otazka, ako sa dostanem k tretiemu brzdovemu svetlu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pocuj. Mas spajkovacku? Je to sice taky Mac Gyver job ale skus. Zober 21W ziarovku naspajkuj na nu droty, odpoj zadne svetlo ktore ti hlasi chybu, odizoluj vodice - zem(zelenozlty) a ten co je na brzove svetlo (farbu neviem, ale to zistis v pohode). Na tieto vodice pripoj tu ziarovku. A vyskusaj ci to bude rovnake. Bude ti sice hlasit aj ostatne ziarovky ako smerovky,... lebo lampa bude odpojena. Ale ak je vsetko ok na ceste od konektora do BSI v poriadku tak ta hlaska na brzdove by nemala byt. Ak to bude ok tak vies ze mas problem v spoji konektor na kabli do lampy, alebo kontakt na lampe.

Ak to bude stale hlasit chybu brzdovej ziarovky tak jeden ten vodic zo ziarovky pripoj na zem niekde na kostre. A vyskusaj ci to bude hlasit. Ak ano, tak potom ist po zvazku kablov co idu do BSI. Je to taka robota na dlhsie ale ked sa do toho pustis tak musis nieco najst.

Nie som si isty teraz ci na diagnostike nahodou neukazuje aj prud co ide do ziaroviek, alebo si to pletiem z inym autom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...