Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Uhlíková tkanina...


Tom_206

Recommended Posts

Hledal jsem, nenašel, tak sem hodím dotaz.

Chystám se udělat na svojí 206 menší lízátko/lípu pod přední nárazník - žádný extrémní tvary, jen malý decentní lízátko z laminátu. Hned mi to vnuklo nápad vyzkoušet uhlíkovou tkaninu, sice ne na celek, ale jen na pohledovou vrstvu. S laminátem umím pracovat celkem slušně, takže v rukách by problém být neměl :D

Už dopředu jsem se díval po uhlíkový tkanině, zvolil jsem kepr 2/2 od Havel Composites, ale potřeboval bych poradit, jakou gramáž zvolit na tu lípu.

Dál mě zajímá, jestli se dá ta tkanina napojit, aby byla \"učesaná\" od středu do stran. Přijde mi zbytečný, kupovat kvůli lípě 2 m2 uhlíkovýho vlákna, kvůli šířce. Zvlášť, kdy jde jen o pohledovou vrstvu.

Základ bude z laminátu s polyesterovou pryskyřicí. Jestli s tím má někdo zkušenosti, ocenil bych i radu, jestli je na to speciální pryskyřice, nebo lze použít i polyesterovou, popřípadě epoxidovou pryskyřici.

Předem díky za rady a tipy :) Při nejhorším to bude pokus omyl... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ideální je zavolat k havlovi nic tím nezkazíš. taky jsem tam volal když jsem potřeboval tepelně odolnou pryskyřici a s takovou ochotou jsem se skoro nikde nesetkal nakonec z toho byl dlouhej telefonát s mnoha užitečnými radami.:mrk

jinak co se gramáže týče asi bych volil tu nejlevnější což je asi 160g jo a pokud nepotřebuješ pravej karbon mají i tkaninu téměř k nerozeznání od karbonu a o dost levnější. výsledek je na pohled stejnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc :) Zkusím tam teda zavolat... Tahle tkanina vypadá bezvadně ... popřemýšlím o tom :)

Jinak koukal jsem, že sis dělal sám filtrbox z laminátu a právě tý tepelně odolný pryskyřice :) Přemýšlím, že bych z toho spáchal odstínění pro filtr ... Jak se dosáhne tý tepelný odolnosti ? Musí se to dát vypálit ? Pochybuju, že by to bylo jen tak... :)

Díky za odpověď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo musí se to vypálit stačí na to krabice a slušnej fén nebo plynule stavitelná horkovzduška což jsem měl pujčenou já. a pak už jen pár hodin smažit. pokud se to neudělá pryskyřice pak bělá a pracuje jakoby teče. zpravidla vydrží o 25 stupnů více než na kolik se vypaluje. Jinak mi taky bylo poraděno že kolikrát stačí černej pytel počkat až bude hezky a hodit to na slunce Udělá se tam taky hodně teplo. Někdo to dává i do auta ale dost to smrdí tak nevim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem to nastavený na 70 stupnů na výrobku což při těch ztrátách běžela horkovzduška asi na 120 měl jsem hodně velkou krabici zkus třeba i fen na vlasy taky nemaj úplně málo. já to měl jednodušší že mi z modelařiny zbyl infra teploměr tak jsem k tomu pořád běhal to kontrolovat teplotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci ja bych taky uvital nějake odkazy ale i spíš rady a typy jak s touhle tkaninou dělat.

CHtěl bych nějake doplnky co mam na motorce timhle potahnout .

CHtěl bych pravě dosahnout i toho lesku viz jak to je na tý fotce volantu co vkladal člen Brojli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MHS: jak jsem psal kolegovi. motorkari.cz tam je hodně témat o práci s kompozitem.

jinak toho lesku co má kolega na bravu se dosáhne tím, že vkládáš tkaninu do perfektně opracované formy

takže než potahovat různí díly, radši udělat formu a vytvořit si kompletní díl z uhlíku

já se tak piplám s kapotou z carbonu, ale jen opravuju a je to taky drbačka:D hlavní výhoda je v hmotnosti, celá kapota váží myslím 800g, oproti 1500g originálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou formou to není až tak úplně pravda... kvůli lesku nemusíš mít dokonalou formu, jenom při potahování tkaninou dáš pryskyřici, lehce přebrousíš a opakuješ, ve výsledku to zbrousíš pod vodou a vyleštíš a výsledek je úplně stejný jako kdyby to bylo z formy :)

viz zde:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubát: ten volant nebol robený vo forme ale som ho iba klasicky potiahol, par krát prebrúsil. (ale sanie bolo robené vo forme + lak)

Kvoli lesku nemusis mať spravenú formu, ale stačí postup ako napísal Tom_206, ale nakoniec to nemusíš leštit ale to hodíš iba pod lak.

Aj prednú masku som tak robil:

post-34936-14109624731142_thumb.jpg

vybrúsená do hladka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...