Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Uhlíková tkanina...


Tom_206

Recommended Posts

Já teď dělám formu na kryt motoru, chci ho z karbonu a jak píše Brojli dělat formy na jeden kus se nevyplatí. Je s tím strašně práce. Navíc je to i dost nákladné..

hlavně použij tepelně odolnou epoxidovou pryskyřici a vypeč. je to práce ale vyplatí se už jsem vyděl krásnej karbonovej kryt kterej hezky zmléčněl vlivem teploty nehledě na to že se zroutil. nedalo mi to nenapsat ale mohla by to být škoda nemála peněz:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš něco vypálit, musíš mít na to speciální pryskyřici pro teplotně namáhaný díly/kompozity...

Tudíž nejde vzít polyester nebo epoxi pryskyřici a dát jí jen vypálit ;)

Edit: Pryskyřici snad pokaždý mícháš s tvrdidlem (iniciátorem)... :roll

[upravil dne 2/6/12 23:13 od Tom_206]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na videu se nikdy nezdá nic složitýho.... ale musí se to umět, ten dotyčnej to dělá po X-tý a má to pod palcem ;)

Když jsem začínal s laminem, tak jsem si taky myslel, jak je to jednoduchý... ale udělat něco, aby to vypadalo trochu k světu není žádná prdel ... holt jsou potřeba nějáký ty zkušenosti.

Takže než začneš s uhlíkovou tkaninou, která je choulostivější jak sklolaminát a je míň poddajná, je důležitý si to na něčem vyzkoušet a nejlíp pomocí laminátu, kterej stojí pár korun a když něco pokazíš, není to taková tragédie jako u uhlíkový tkaniny kdy třeba metr čtvereční vyjde na 700 Kč ;)

Na internetu je spousta kvalitních návodů .... hlavně nedoporučuju začínat s opravnou laminátovací sadou.. Stojí to za prd.. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak jak píše tom. jinak na uhlík bych používal jen epoxidové pryskyřice jsou kvalitnější a mají větší mechanickou odolnost. pro díly bez vypékání je vhodná pryskyřice LH145 nebo LH160 pro tepelně odolné díly cca do 100 stupnů je vhodná LH289 je i řidčí a lépe se s ní prosicuje materiál. pro skelné kompozity postačí polyesterové výběr je poměrně jednoduchý a jsou i levnější. Co se týká poddajnosti uhlíkové tkaniny dá se pomoct gelkoutem do formy a až začne lepit né téct tak položit tkaninu lépe se udrží totéž lze udělat i na pozitivní kopyto nechat zaschnout pryskyřici a tkaninu přilepit a poté prosytit. Ale i tak učenej z nebe nespad vše je třeba se naučit vyzkoušet teprve potom bych se pouštěl do uhlíkových aplikací které nejsou levnou záležitostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chrom urcite zbrousit a zaklad bych dal.

pouziva se epoxid obarveny cernym pigmentem kvuli lepsi prilnavosti a nebude prosvitat originalni dil...jeste kdyz je to puvodne chrom

ale jestli to dokazes polozit tak aby se ti vlakna nerozjela tak muzes i bez toho ale lepsi je vzdy se zakladem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...