Jump to content

405ka neštartuje

snopy33a3
 Share

Recommended Posts

čau taky jsem měl tento problém auto jelo a pak chcíplo a nejelo zkoušel jsem jestli to dává benzín a nedával tak jsem zkoušel čerpadlo na tvrdo a to šlo a tak jsem ho připojil na tvrdo a zkoušel nastartoval a nic. Tak jsem pak zkoušek jestli mi to dává jiskru a nedávalo a na tady na foru mi řekli že to nejspíš bude snímač otáček tak jsem dal jinej a šlo to hned jak nejde snímač tak to nedává jisku ani čerpadlo netlačí. tak zkus snímač na odpor.

Aký to máš motor?

Ak je indučka dobrá a ide na ňu 12V tak bude problém v prerušovaní kontaktu 1. To zabezpečuje modul zapaľovania na základe impulzov od snímača hornej úvrate alebo od rozdeľovača.

Snímač nájdeš tesne na konci bloku nad prevodovkou.

Áno, v knihe je tak pomenovaný. Neviem aký máš motor ale ja mám 1,9 a tam je na obale baterky hliníková platňa na ktorej je tlmič rázov paliva, pod tým indučka a pod ňou ten modul. Skontroluj či je ukostrený. Je to skrutkou o ten hliníkový panel.

Co je v kruhu, to myslia ostatny...

trochu sa prizivim k vlaknu, dnes sme presli cele auto, tiez podobny problem nedava iskru, tak sme odpojili spinac/modul zapalovania a skusil som natvrdo spojit kabliky(prerusovat rucne) indukcka pak hadzala iskru... tak som rozobral rozdelovac, vymenil v tom cievku ale stale nejde,bohuzial ten modul nemam nahradny a zo 1,9i nepasuje.... ak navtrdo to ide a prud dostava ten modul,tak asi bude problem v modele co???

Inac sa jedna o AX/106 1,1 44kW. a modul ma na rozdelovaci....

tak potom toto v krúžku ? alebo to v štvorci ale tam ich je viac

Presne to v tom krúžku. V štvorčeku je teplotné čidlo.

dnes som si vyblikával závady na mojom a tiež m i vypísalo že je vadný.

Vyše roka riešim vynechávanie motora. :D ( podľa pravidla : šuster chodí bosý)

[upravil dne 2/6/12 22:59 od pastorek]

... ak navtrdo to ide a prud dostava ten modul,tak asi bude problem v modele co???

Podľa mňa si to zdiagnostikoval dobre. Problém bude v module zapaľovania.

...prerob to na škodovácky s otrhovým ramienkom. :D V jednoduchosti je krása.

tak som rozpojil konektor snímača HU a skúšal som merať odpor. Má 3 kontakty ale medzi žiadnym nie je nič (odpor je nekoneč.). motor stál...potom som zapol zapalovanie a skúšal prerušovane spojiť na obr. kontakty(postupne každý s každým ) - ale ani vtedy indukč.cievka nedávala iskru ...ktoré kontakty treba spojiť (prerušovane) aby som simuloval prerušovač ak chcem vyskúšať modul zosilnovača-induk.cievku?

post-42827-14109624783217_thumb.jpg

... ak navtrdo to ide a prud dostava ten modul,tak asi bude problem v modele co???

Podľa mňa si to zdiagnostikoval dobre. Problém bude v module zapaľovania.

...prerob to na škodovácky s otrhovým ramienkom. :D V jednoduchosti je krása.

prerob to na škodovácky s otrhovým ramienkom. V jednoduchosti je krása - to si myslel vážne? ak sa to dá - tak ako?

Bolo to myslené žartom no až taká blbosť to nieje. Pri jednoduchých zapaľovaniach je kontat 1 z indukčky pripojený na odtrhové ramienko v rozdeľovači a ten zabezpečuje spínanie okruhu.

Ten snímač má mať medzi dvomi kontaktami (neviem ktorými) odpor cca 900 - 1000 ohmov. Tretí kontakt je napájanie vnútornej cievky a treba merať voči kontaktu v dierke na skrutku alebo voči kostre.