Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vymena celneho skla - dazdovy senzor


sannyray

Recommended Posts

Pre tych ktori hned zacnu utocit aby som hladal na fore tak som hladal a nenasiel.

Vcera som chytil dost neprijemny sutrik do celneho skla, prasklina ma zatial 7cm ale zvetsuje sa. Moja otazka je ,ze vlastnim peugeot s Atermickym sklom no tie vychadzaju moc draho a nakolko jeho funkcia je tlmit teplo prechadzajuce cezen tak to by mi az tak nevadilo kedze mam klimu alebo otvorim okno.

Natrafil som vsak na reakciu v servise ze obycajne sklo mi moze branit vo funkcnosti dazdoveho senzora....... je to pravda?, cenovy rozdiel tam je skoro polovica.

vdaka za reakcie akcie

[upravil dne 25/5/12 08:44 od sannyray]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na starý model se údajně to atermické nedělá:myslim Takže nevím - vždy jsem měl zelené :)

Vedro v autě mám neskutečný - ani když otevřu \"eko klimu\" a všechny okénka, tak se to v tomhle počasí moc nezlepší :aut:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to už taky řešil. Problém je že dešťový senzor u atermického skla je jiný než u normálního skla. Ty senzory nejdou ani mezi sebou vzájemně měnit. Prostě je to tak že když máš auto od výroby s atermickým oknem tak tam máš určitý typ senzoru k tomu uzpůsobený. To levnější okno má jiný typ senzoru a je to i vidět podívej se na tvar toho okénka na senzor u sebe a na tvar u auta které má normální levnější okno. Taky jsem chtěl dát to levnější okno ale nefungoval by údajně ten senzor vůbec. Zkrátka to nejde mezi sebou vyměnit. Lepší je najít někoho kdo by ti udělal viníka rozbitého okna a celé to pak zaplatí pojišťovna. U mě stála ta výměna i z prací 12000 Kč.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som nasiel najlacnejsie za 170€ aj s pracou, uprimne ak mi nebude fungovat dazdovi to vydrzim, proste mi to pride smiesne platit tolke peniaze za to , marketing neda ludom na vyber ci chce klasicke alebo atermicke proste len jeden typ a basta , prasule v kapse a vyroba ich stoji obe rovnako.

Ja to risknem, Nechal som si zohnat sklo neatermicke ,ale na novy model s kosostvorcovim okienkom tak som zvedavy. cena by mala byt 50€

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si tedy myslím, že nejde ani tak o sklo, jako spíš o typ senzoru. Starý senzor vs nový senzor :myslim

Takže jsou varianty:

starý typ 406 se starým typem senzoru

nový typ 406 se starým typem senzoru

nový typ 406 s novým typem senzoru

a tomu pak odpovídají i skla:nevim:aut:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přesně tak to je. Kdo má nový typ 406 s novým typem senzoru tak má atermické okno. Měnit to mezi sebou nejde nový typ senzoru má jiné zapojení.

Sannyray: Na výběr jsi měl když jsi to auto kupoval. Kdo chtěl mít atermické okno tak si koupil auto které ho má a naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmn ale to som v tedy neriesil :( ja len dufam ze to bude pasovat co mi zozenie ak nie tak neva , ked bude prsat pustim normalne stierace , uz sa na to vykaslem.

Som zufali, sa toho na mna zhrnulo kopec a naraz a uz nemam sil riesit to.

vezmem tu lacnejsiu variantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u vas v cechah v pohode , no tu na sk to je bieda. A hlavne mi slovaci sme nenazrany , pytaju zan ako za nove :))

Nic to, ten senzor nieje pre mna katastrofa dokazem byt aj bez neho. Vzdy to tak bolo ze si clovek sam pustal stierace :) a ked zacne prsat musim ten senzor z aktivovat tak ci tak , to si rovno pustim stierac ;).

Ale tak samozrejme pozeram po bazaroch ak bude za dobru cenu nevaham.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli to má vliv jen že to zapojení uzavírá určitý okruh v elektrice tak aby s tím nebyl problém. Fakt jen myšlenka není to nijak podložené. Opravdu by jsi nenašel někoho kdo by ti s tím pomohl že by se to zaplatilo z jeho povinného ručení třeba i za úplatu ?

Já to tak udělal a hned jsem okno nechal pojistit. Přeci jen 12000 Kč taky nemám na nové a díra na dálnici je hned. Já to auto koupil už s poškozeným oknem a taky jsem to tehdy neřešil, ale když jsem si objednal to levnější okno z Polska tak jsem zjistil že by tam sice pasovalo, ale nešel by ten senzor a že tam musím dát zase to atermické. Tak jsem to vyřešil raději s tím povinným ručením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze zajtra idem pozriet celne sklo rok v. 2001 ja len dufam ze bude ok , dal mi nan cenu 50€ co by bola fasa a mam sklarov co mi to vymenia ale kedze nebude od nich to sklo nedaju mi zaruku ale nevadi pri lepeni nemaju co pokazit.

Co ale hned urobim si poistim okno , u mojej poistovne to vychadza 30€ rocne.

nieje to malo ale ked sa mi roz.... bude origo potom nove :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...