Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

signalizácia tlaku oleja


dano877

Recommended Posts

Ahojte,je to P307 1.6hdi 80kw 2006 a chcel by som sa spýtať ako je to so signalizáciou tlaku,hladiny oleja a dobíjaním na tomto aute.Cez PP2000 som si cez BSI odskúšal funkčnosť kontroliek a výstrah a tieto už spomenuté veci sa nedali aktivovať.Minule som menil olej v motore a keď bol vypustený tak som zapol klúč zo zvedavosti čo ukáže hladinomer a ukázal OK.Tak neviem či je špatný,ale mám obavy ak sa niečo stane počas jazdy či mi bude niečo signalizovať.Ak vás môžem poprosiť ako by sa toto dalo odskúšať cez diag.nechcem odpájať snímače a káble,ale keď nebude iná metoda tak budem asi musieť.Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zapnutí klúča sa mi kontrolky rozsvietia,ale kontrolka tlaku oleja a dobíjania nie.Možno poruchu by mal signalizovať display na pal.počítači,ale neviem ako to otestovať.Možno keby som zhodil drážkový remeň čo by to ukázalo keby sa netočil alternátor.Nechce sa mi veriť,že sa to nedá nejakým spôsobom otestovať cez PP2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zapnutí klúča sa mi kontrolky rozsvietia,ale kontrolka tlaku oleja a dobíjania nie.Možno poruchu by mal signalizovať display na pal.počítači,ale neviem ako to otestovať.Možno keby som zhodil drážkový remeň čo by to ukázalo keby sa netočil alternátor.Nechce sa mi veriť,že sa to nedá nejakým spôsobom otestovať cez PP2000.

Samozřejmě že to jde v PP2000. Je tam \"test funkcí \" /přístroj.desky/pal.počítače/tlačítek/a mnoho dalšího:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,keď je kontrola tlaku oleja a dobíjanie zahrnuté do kontrolky STOP ako sa to dá otestovať cez diag.aby som mal istotu,že mi to funguje?Nerád by som sa ocitol v situácii,že počas jazdy mi čisto teoreticky klesne tlak oleja,alebo padne úplne a ja si veselo pôjdem dalej a...Chápete ma dúfam.Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Páni,poradte.

Pocas jazdy na dialnici som par metrov pred vjazdom na benzinku ubral plyn a vyradil rychlost.Motor klesol otackami na volnobeh a rozsvietila sa cervena kontrolka STOP + kontrolka mazania(symbol olejnicka). Oleja je dost,aj vymena by mala byt az cca za 4000km. Motor nebol prehriaty. Na benzinke som troska oleja cca 2 Dcl dolial a nastartoval,na volnobehu svietila kontrolka STOP-ked som zvysil otacky tak zhasla. Pokracoval som v jazde dalsich 100 km do ciela. O 4 hodiny, na ceste domov som siel po dialnici v kuse 200 km usek rychl.130-150 km/h a po zastaveni kontrolka nesvietila. HM? ze by blblo cidlo oleja?:myslim

Mate niekto taku skusenost.

Motor 1.4 benzin 55kw.Stav tachometra 134 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s výmenou oleja by som nečakal, samozrejme aj s filtrom, problém môže byť napr. aj ťažko priechodný filter (zabitý nečistotami a usadeninami)...keď ho budeš meniť tak môžeš vymontovať a vyčisiť aj čidlo tlaku (napr. v riedidle) ak by bolo zlepené starým hustým olejom

interval výmeny som dobrovoľne znížil na 20t km, 30t km je barbarstvo, najmä u starších áut

možno niekto v aute používal menej kvalitný olej alebo sa o neho dosť dobre nestaral a teraz uvoľnené usdeniny robia bordel, možno je iba nekvalitný olejový filter, možno iba niekde prebíja o kostru vodič, ktorý vedie k čidlu...posledná možnosť je oprava olejového čerpadla v motore ale to by bola trvalá závada, nemyslím si, že je to tvoj prípad

Každopádne tvoj prípad je praktickým dôkazom, že signalizácia tlaku oleja v 307čke naozaj funguje aj keď to tak nevyzerá;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 307 tyto kontrolky nejsou....vše zahrnuto v kontrolce STOP

Bohužel asi teda nemám 307, ale aspoň tam mám obě kontrolky :-) A rozsvítí se v 2. poloze, po nastartování zhasnou.

Řeší se to teď i na jiném fóru...

Prostě některé (asi spíš před FL kontrolky mají).

A teď babo raď. Nejlíp asi diagnostika a rozsvítit celý panel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni,poradte.

Pocas jazdy na dialnici som par metrov pred vjazdom na benzinku ubral plyn a vyradil rychlost.Motor klesol otackami na volnobeh a rozsvietila sa cervena kontrolka STOP + kontrolka mazania(symbol olejnicka). Oleja je dost,aj vymena by mala byt az cca za 4000km. Motor nebol prehriaty. Na benzinke som troska oleja cca 2 Dcl dolial a nastartoval,na volnobehu svietila kontrolka STOP-ked som zvysil otacky tak zhasla. Pokracoval som v jazde dalsich 100 km do ciela. O 4 hodiny, na ceste domov som siel po dialnici v kuse 200 km usek rychl.130-150 km/h a po zastaveni kontrolka nesvietila. HM? ze by blblo cidlo oleja?:myslim

Mate niekto taku skusenost.

Motor 1.4 benzin 55kw.Stav tachometra 134 000km.

Má to turbo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...