Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Propadlá ručička tachometru


Matthews

Recommended Posts

Dobrý den, jsem tu nový, tudíž nevím jestli jste zde něco takového už řešili.

Jednou ráno si takhle sednu do auta a jedu do práce, udržuju 30km/h, ale radar předemnou ukazuje 50km/h a dokonce jsem i cítil že jedu 50 km/h. Tak tedy v práci vypnu motor a šipka, která ukazuje rychlost je spadlá pod nulou. Nechal jsem to tak být, protože mi plno lidi říkalo že oprava vyjde na draho.

Jenže včera jsem sedl do auta a šipka byla už spadlá natolik, že skoro ukazuje na 210km/h. Myslím že to nebude jen tak a zajímá mě, čím se to vyřeší. Nerad bych platil zbytečné tisíce v servise, rád bych to opravil sám.

K problemu : Když jedu cca 50km/h, tak na budíku se to dotkne skoro 10km/h, takže uplně na odpis ten budik není, spíš si myslím že nějak ta šipka spadla dolů, ale ani za boha nevím co s tým.

Poraďte prosím nevím si rady děkuji předem :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sundat plast kaplicky budiku ( je pouze nacvaknuty ), sundat plexi z budiku (taky pouze nacvaknute) rucicku sundat z osicky a nasadit znovu, pak bud s pouzitim diagnostiky Peugeot Planet 2000 nakalibrovat budik znovu a nebo za jizdy napr. podle GPS posunout na spravnou rychlost a pritlacit na osicku, aby drzela, nic tak tezkeho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sundat plast kaplicky budiku ( je pouze nacvaknuty ), sundat plexi z budiku (taky pouze nacvaknute) rucicku sundat z osicky a nasadit znovu, pak bud s pouzitim diagnostiky Peugeot Planet 2000 nakalibrovat budik znovu a nebo za jizdy napr. podle GPS posunout na spravnou rychlost a pritlacit na osicku, aby drzela, nic tak tezkeho

fajn, moc diky skusim to a dam vedet :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno mozna jsem nebyl presnej, samozerejme ne u vsech 206 to jde, ale pokud je to MUX, tak s diag zcela bez problemu, v pondeli jsem zrovna delal dvoje budiky, nelibily se cerny a davala se stribrna folie z jinych, co mely ale zase vyssi pocet najetych km, takze vsechny rucicky dolu, prehodit folii, zase vsechny rucicky zpatky a nakalibrovat, ale bylo to behem 20 minut hotovy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u neMUX se to musi delat neprimo, tzn. odecist otacky motoru a teplotu chl. kapaliny z diagnostiky, co ukazujou live data z ridici jednotky motoru, rychlost dle GPS nebo radarove cedule a palivomer treba na plne nebo naopak prazdne nadrzi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj jsem tu nova a mam podobny problem.Koupila sem si 206ku, r.v 2000 naftu, kdyz jedu napr 50km/h tachometr mi ukazuje 110km/h a cim jedu vic tak je schopen se otocit az za maximalni rychlost a ten tachometr mi to skoro objede dokola, pak kdyz vypnu motor tak mi zustane treba na 160 a zjistila sem, ze kdyz zaparkuju a otocim klickem na druhou polohu (zhaveni), ze rucicka spadne o 20km/h dolu takhle kdyz to udelam napr 10x je to zas na 0, pak jedu autem dalsi cestu a dokud nevypnu motor, tachometr ukazuje spravne, jenze dalsi cesta je opet na 210 a vic. Taky mi obcas blbne i otackomer, ale ne tak jako ten tachometr.Poradite prosim.

post-45050-14109626399073_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Dobrý den, jsem tu nový a mám Peugeot 206 1.1 a ručička u ukazatele rychlosti nereaguje vůbec do toho teď přestal i počítat kilometry neustále je tam najetých poctivých 160 000 km ale doposud žádná změna prosím nevíte někdo co s tím ? Přemýšlel jsem zda to nebude relatko, či rovnou řídící jednotka děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...