Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prerušované pískanie za jazdy pri pootočenom volante


DomiFreeman

Recommended Posts

Zdravím lidi, poslednú dobu som si na svojom aute všimol, že keď čoilen troška pootočím za jazdy volantom, je jedno do ktorej strany, počujem prerušované pískanie ako keby šúchali brzdy, alebo teraz ma napadlo či to nebude remeň, lebo zvuk podobný tomu by bol... Brzdy som vyčistil, silno poprebrzďoval, sú nové, ručnú som taktiež silno pobrzdil, bezvýsledku, potom som striekačkou cez manžetu popremazoval homokĺby, taktiež bez výsledku. Už ma napadá len ložisko, alebo žeby mi blblo servo a remenica akoby drhla a spôsobovala piskot na remeni ? TO sa mi zdá najpravdepodobnejšie... Ako to odstránim ? Kde je chyba ? Rozvody robené ani nie pred 20 000 km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím lidi, poslednú dobu som si na svojom aute všimol, že keď čoilen troška pootočím za jazdy volantom, je jedno do ktorej strany, počujem prerušované pískanie ako keby šúchali brzdy, alebo teraz ma napadlo či to nebude remeň, lebo zvuk podobný tomu by bol... Brzdy som vyčistil, silno poprebrzďoval, sú nové, ručnú som taktiež silno pobrzdil, bezvýsledku, potom som striekačkou cez manžetu popremazoval homokĺby, taktiež bez výsledku. Už ma napadá len ložisko, alebo žeby mi blblo servo a remenica akoby drhla a spôsobovala piskot na remeni ? TO sa mi zdá najpravdepodobnejšie... Ako to odstránim ? Kde je chyba ? Rozvody robené ani nie pred 20 000 km...

Čau, může to dělat klidně napínací kladka řemene, nebo to servo, zkus shodit řemen ať vyloučíš že je to v motoru. Myslim si že to bude dělat servo mě to taky lehce pískalo a dneska odpoledne se mi zakouslo :( a je po něm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud ti to určitě píská některá brzd. deska, tak zkontroluj na předních brzdových třmenech vodítka té plovoucí části. Musí chodit krásně volně. Pokud je jedna zatuhlá, tak to také dělá pískání při zatočení volantem na určitou stranu. Musíš mít ale odposlouchané, zda ti to opravdu popískává některá z destiček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdy som robil tak 2 mesiace dozadu, šecko chodilo ako má, snáď som aj priestor pre doštičky vyčistil dostatočne. Kotúče Zimmermann, doštičky ate. Skúšal som sa s tým ešte dnes baviť. namieste točím volantom pri naštartovanom motore a nič. Začne to robiť až za jazdy tak po 10tich kilometroch... Ako zistím, či je to servo vporiadku ? Bude ho treba vymeniť ? Celkom by to sedelo na ten prejav, že trošičku drhne jeho kladka a preto po čase pri záťaži píska... Len aby nekuslo nafurt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servo na doraze trochu divne vrci, to je normalne, a pri vytacani na mieste, tiez klesnu otacky, pretoze zacne tlacit servo, a to ma odber z vykonu motora, takze zacne pracovat, a automaticky klesnu otacky, Na tvojom mieste ked to zacne piskat, by som to skusil tak, ze z jemneho kopca za jazdy, by som vypol motor a skusil na volnobehu bez motora zatacat, ci to piska, aj ked je motor vypnuty. ALE POZOR, RIADENIE TI POJDE TAZSIE, A PRESTANE TI FUNGOVAT POSILOVAC BRZD, takze radsej opatrne. A piska ti to stale, alebo len obcas???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa k tomu dostanem vyskúšam to na tom kopci... Píska to len keď sa motor zahreje, namieste som skúšal a nič, iba za jazdy, stačí sebemenšie otočenie volantu a piskot je na svete. Keď idem rovno zdá sa že je šecko ok. Je to dosť ťažko zistiteľný pôvod toho piskotu, ale trošičku som viac naklonený na to servo a mám strach aby mi niekde v nevhodnej chvíli nekuslo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zvuk ako keď píska remeň, alebo je krivý kotúč a popiskuje o nekvalitné doštičky. Robí to pri všetkých rýchlostiach.

Dnes som zhodil kolesá, šecko rozebral, prečistil, porozbehoval, prudko bezhlavo pobrzdil a vuala zdá sa že je pokoj, ale zajtra to ešte preskúšam, lebo mám pocit, že mi to na nervy čoskoro zabrnká zasa... Budem informovať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...