Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prerušované pískanie za jazdy pri pootočenom volante


DomiFreeman

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Chlapi už som zúfalý... To pískanie mi rozbíja hlavu... Zistil som, že to ide už iba z ľavej prednej brzdy aspoň z toho smeru. SkúŠal som to všetko prestiekať rozpúšťačom hrdze, pomohlo to tak na dva dni, sobotné ráno som celé brzdy rozobral, prečistil dodetailu no večer bol piskot naspäť... Zaujímavé je, že to robí iba keď je auto zohriate. Pred 1000km som dával nové kotúče zimmerman, dierované, doštičky som menil tiež za rovnaké ATE, aké som mal predtým... Nejde mi dohlavy prečo jedna brzda píska a druhá nie. Ak zabrzdím, na chvíľu to prestane, ale pomaly sa to vráti... Piskot sa značne mení pri točení volantom a nejde mi do hlavy kde hľadať v tom logiku... žeby bol krivý kotúč ? Žeby sa kotúče za 152 euro pokrivili ??? Predchádzajúce BOSH frčali vpohode...

Prosím poradte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to neviem, či sú na to určené, ale nikto ma nevaroval, že treba nejako silno pozerať na kombináciu...

Tu som čosi zazrel, asi to objednám ak nedostanem nejakú home made radu na odsrtránenie toho pískania...

Skúsim tu vazelínu, ale inú ako grafitovú doma nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiadna pomoc, píska to už pomaly nepretržite, prestane to len keď brzdím, alebo stojím. Valeček namazaný, pravdepodobne chodí dobre, čeľuste takisto, plochy po ktorých sa pohybujú dosky maximálne vyčistené... Doštičky zabehnuté vporiadku, kde môže byť chyba ? Rozmýšľam či nie je chyba v doskách, že si nerozumejú s dierovaným kotúčom... Skúsim vyreklamovať a vymeniť za bremba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsi, že jsi všechno prostříkal, což je teda v případě brzd dost na pováženou. Stejně tak použití grafitové vazelíny. Destičky musí jít ve třmenech volně. Jak ti píše HonzaZ tak namaž je mědí. Zároveň na ně koukni jeslti nemaji sklovitou vrstvu na povrchu. Případně sraz mírně hranu.

Ty kotouče jsi pečlivě po montáži odmastil?

[upravil dne 17/6/12 22:03 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kotúč som nevyčistil, keď som to postriekal, načas to prestalo, dosky som zbrusoval aj hrany, nepomohlo nič, v strmeni chodia úplne hladko, servo síce trocha divne hučí, ale náplň som pre istotu nedávno menil a mám ju tam akurát po risku max... Kvapaliny to ani kúsok nežerie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevyčistil? Jako že jsi tam nechal olej proti rezivění z výroby? No tak to je jasné... ten se všáknul do destiček a vymalováno....

- takže koupit jiné destičky

- přejeď kotouče smirkem po celé ploše

- kotouče odmastit sprejem na brzdy, nebo acetonem, lihem...

- původní destičky vyhodit - nic s nimi nezkoušet....

- zkontrolovat pohyb desek v třmenu - musí jít dokonalo volně

- styčné plochy máznout mědí, pokud nemáš tak raději nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kotúče som mal len potreté sivou farbou a boli tam značky, že nič zmývať ani čistiť nemám...

Ale prestiekaval som ich občas sprejom na brzdy...

Doštičky v strmeni chodia ako kvietok...

Meď v priebehu týždňa kúpim, ale bude to fakt dobrá voľba maznúť ňou styčné plochy ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako píše BV406, rovnaké to bolo aj u mňa. Nové doštičky mali zrazené hranky už od výroby, pískať mi to začalo až asi po 1500km, tak som to všetko poriadne vyčistil, prebrúsil hranky aj stičné plochy - bezvýsledku... Aj do valeČka som nastriekal hodne WD40 a nič... Skúsim ešte kúpiť teflónový sprej, červenú vazelínu, predem to znova a poriadne a keĎ to nepomôže, tak len výmena dosiek za Brembo. Ale fakt nechápem, čo sa to tam deje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som vymenil hadice, všetko pohyblivé, valček, dosky premazal medenou pastou. Po skúšobnej 20km jazde to píska stále...Už odosť menej - nie tak frekventovane, ale píska. Nechám to ešte usadnúť, ale mám pocit, že po pár ďalších km sa to vráti do pôvodného stavu s tým pískaním... Fakt nádhera teda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...