Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna chladiče klimi na 307 sw 1.6HDi


kamil1981

Recommended Posts

Ahojte všichni, potřeboval bych poradit co vše demontovat při výměně chladiče na klimu. Byl jsem v servise a chcou nehorázný balík... jen zjištění, že mám špatnej chladič stálo 800!!! Mazec! Takže budu rád za každou radu, fota demontáže by potěšilo... Díky za odpovědi:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maximálně co jsem nevěděl kde sehnat bylo těsnění na chladič+hadice (číslo 7 a 9)to jsem kupoval v Peugeotu.Chladič koupen v AK včetně slevy P-C.

Doufám že u 1.6 HDi to bude podobné a že ti to pomůže,když tak se ptej,snad si vzpomenu.:mad:

Tady máš nějaké obrázky které ti možná pomůžou při demontáži.Je to 1.6 16V pro model po faceliftu tak bacha na to :(

bfaaxwu5zr8h945e5n288j9g6c6qx8ny.JPG

2szv57e3uqeqr4uhgkyhm2z342858yvp.JPG

c4b3gbzrnd8c9jrjgh7e2xfbsjw2gd4a.JPG

[upravil dne 23/5/12 00:41 od Gabriel 307]

[upravil dne 23/5/12 00:42 od Gabriel 307]

[upravil dne 23/7/12 23:14 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj.

Takže to těsnění se musí vyměnit?

Ale hadice snad mohou zůstat. Nebo si je měnil taky.

A jak dlouho ti to trvalo? Zdá se mi to strašně složitý.

Já navíc mám vadný chladič turba tak bych to chtěl udělat najednou. Dík za odpověď

T.Cvrček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,nevím jestli musí ale rozhodně tím nic nepokazíš,je to polozka která stojí pár korun.hadice jsem neměnil nebyl důvod a na čas jsem to nedělal.jak vidíš venku na parkovišti,pohodička pivečko u toho,žádnej stres-rád si dělám věci na autě pokud to zvládnu.

[upravil dne 23/7/12 23:12 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

k povodnej teme:

chladic klimy na 1.6hdi sa da vymenit asi za 25min, staci odmontovat plasty zhora a povolit drziaky na chladici motora, ten odklopit smerom k motoru. chladic klimy odpojit z trubiek, da sa potom lahko vytiahnut vrchom. neveril som, kym som to nedaval robit na svojom aute cez leto, standartna diera za ventilatorom ako maju vsetci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi vyresen muj problem, otevrel jsem haupnu, vyndal ten plastovej kryt motoru, a videl jsem tam mokro, byla povolena takova modra cepicka, takze jsem ji poradne dotahl, snad to bylo ono, nicmene dal jsem do stavu sledovani, parkrat to zkontroluju, nicmene ta cepicka se mi zda takova spalena, takze pohledam nejakej vrak

nemate nekdo nazev pro tu modrou cepicku, abych vedel po cem se pidit

[upravil dne 27/12/13 14:21 od CoxTral]

post-21392-14109634748769_thumb.jpg

[upravil dne 27/12/13 15:09 od CoxTral]

[upravil dne 27/12/13 15:09 od CoxTral]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím, pozerám si túto tému a momentálne mám podobný problém, auto je Peugeot 307 1,6 16V, rok výroby 2002, pred týždňom sa mi podarilo zozadu buchnúť do auta predo mnou, po zbežnej obhliadke to vyzerá, že treba meniť od predu všetko až po chladič (normálny, nie klimatizácie). Inak, čítal som tu, že každý má za vrtulou dieru v chladiči klimatizácie - ja som s tým nikdy nič nerobil a klíma dodnes funguje... Málokto mi to chce veriť :). No ale aby som neodbiehal od témy - nemá náhodou niekto návod, ako začať auto postupne od predku odmontovávať? Tých plastových spojov a úchytov je tam akosi moc :). Pozeral som ceny náhradných dielov na internete a nie je to až také tragické ako číslo, čo na mňa vypľuli v servise :), nakoľko auto je už v pokročilom veku, tak som sa rozhodol, že to budem robiť doma svojpomocne..., ale už mi raz "menili" chladič v servise a musel som sa tam 3 krát vrátiť, nakoľko ich nový chladič tiekol, tak mi to 3 krát vymenili, až tam napokon dali nejaký iný, ktorý už netiekol... Tak zrejme aj tie náhradné diely, čo sa ponúkajú po eshopoch, nebudú nejakej valnej kvality - nevie náhodou niekto o značke chladiča, ktorá to robí aspoň tak, že to nejaký rok vydrží? Nerád by som sa naťahoval s reklamáciami cez eshop... Mimochodom, kde sú senzory, ktoré spúšťajú airbag? Lebo náraz to bol celkom slušný a airbag nič... Výztuha nárazníka je nalomená a vrazila trochu aj do sahary..., takže po chladič to musí ísť všetko nové. Inak, svetlá sa akosi hojdajú v otvoroch :), nie sú vôbec rozbité, svietia v pohode, len tie ich úchyty sú skoro všetky v čudu... Dajú sa nejako inak tie svetlá uchytiť, prípadne tam domontovať nejaké úchyty? Lebo za obe nové reflektory by to už bola celkom pekná pálka... Tak ak sa niekto nájde, tak vopred ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezlob se, ale pokud se takto ptáš, tak bude rozumnější tu opravu svěřit někomu, kdo tomu rozumí...,nejde popisovat každý spoj, který je nutné rozpojit, abys vyměnil přední část auta :myslim při rozebírání sám uvidíš, kde to drží...

s náhrad. díly je to tak jak píšeš, možná pomůže držet se značky, ale ta je zas dražší, chladiče třeba Valeo, díly kupuj i na vrakovištích, něco se vyplatí, něco nee, světla budeš muset koupit asi jiná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...