Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Fabia 1,2 HTP 47kW - vyřešeno


gronholmm

Recommended Posts

Doporučuji se auta raději zbavit. Bývalá měla 1,2HTP 47kW, dokud jsem ji nepřinutil ke koupi něčeho rozumnějšího. Není to jen motor, jeho závady a šílená spotřeba (v reálu mezi 7 a 8 litry), ale rovněž zatékání do interiéru přes odvodňovací kanálky v podlaze, problémy se studenými starty v zimě, podivným chováním elektřiny (samovolným spouštěním stěračů a cyklovače), životnost některých komponent (v servise řekli, že kotouče jsou konstruovány na 20tkm) apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako můžu říct že těch 130000 odjezdila se ctí jí vlastní. Poruchy byli v normě. Ale zbavit se toho chce rychle. Odchátí přední náprava, a motor to má nejspíš taky před sebou taky. Ale, výměna bude asi nějakou chvíli trvat, takže to chci aspoň nějak zprovoznit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo asi najrozumnejsie sa toho zbavit. kamarat mal 2x problem s ventilami a ked som mu po prvom probleme hovoril ze nech to preda tak nechcel a teraz ma z toho auta pokladnicku kolko donho vrazil. ale ja tipujem lamda sondu. minuly tyzden som menil na bratovej fabii........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HTP hromada technických problémů a nebo taky honem to prodej :D u tohohle motoru je víc problémů než kladů. Začíná to lambdou, podpálenými ventily a pri delší extrémní dálniční jízdě, což nevim, kdo by tohle honil denně po dálnici, zpečenými chladičovými stěnami. A ta spotřeba. Někdy to žere i trávu kolem silnice. Kamarád má taky a nějakým zázrakem zatím bez větších investic a to má skoro 200tis. km. Jen posilovač za 18klacků. Jinak spotřební věci. Asi solidně zajetý. :myslim Viděl bych to na lambdu. Ale dia řekne víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se s tím včera s*** celý odpoledna. Škrtící klapka opět nezklamala a místama byl přes milimetr karbonu. TAkže jsem to opět vyčistil, ale horší je že je od toho celý sání, lae z něho to nedostanu - nebo nevím jak. Potom jsem koukal na svíčky. Může mi někdo vysvětit jakým způsobem se dostane rez na závit svíčky? :myslim Potom jsme to měli na té uni diagnostice a ta hlásila sporadickou závadu pro Lambdu a trvalou závadu pro čidlo tlaku vzduchu na sání. Chyba smazána, a zatím se kontrolka nerzozsvítila. Ještě můžete někdo poradit co může dělat to že když vytočím motor na cca 2000 otáček a pustím plyn, tak otáčky klesnou na 500 začne se to dusit, a pak se to samo srovná zpátky na těch cca 850 ot?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...