Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

málo táhne, nejde tempomat


bazant

Recommended Posts

zdravím,

moje P407sw 2 HDI z ničeho nic přestala táhnout, přidává, ale jen pozvolna, když šlápnu na plyn, tak se spíš dusí. Svítí kontrolka motoru a nefunguje tempomat.

PS: možná to má co dočinění s FAP filtrem, je odstraněný ale pořád cca po 800km regeneruje, i přesto, že diferenciální čidlo je vypojeno a v ŘJ je fap vymazán.

chci to opravit a konečně se toho auta zbavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prave ze jsem dostal informaci, ze to problem je. nejak se vraci nafta do motoru a redi se olej v motoru...nevim jak to presne funguje....navic auto STRASNE cuka kdyz regeneruje...

Podle mě je to blbost... jediná součástka která ti něco vrátí je EGR ventil, který vrátí splodiny znovu do spalovací komory(což se u regenrace taky dělá), ale rozhodně toto nic neředí... je fakt že jsem slyšel o naředěném oleji naftou ale to ve spojení špatného simeringu ve vysokotlaké pumpě a to je pak fakt průser, raději tady osudy motorů které jeli přes turbo na olej ředěný naftou rozebítrat nebudu :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej... samozřejmě že mu tam mohla přiběhnout myška s vrtačkou a provrtat mu píst, takže mu utíká nafta do oleje.... až na to že se to prostě od FAPu u RHR nestává, a navíc nafta v oleji nesníží výkon ale nakonec trvale poškodí motor... jen mi příjde zbytečné začínat hned dělat Houseovské diagnózy než se zkontrolují klasické problémy :papa

[upravil dne 21/5/12 08:39 od adam.bogocz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RJ ma udajne porad informaci o tom, ze ma regenerovat a proto posila trochu nafty (a asi i aditivum) nekam kde ma byt FAp pro lepsi spaleni, jenze FAP tam neni a proto by se me ta nafta mela vracet nejakym zpusobem zpet do motoru....??? tyhle informace mam od firmy co delaji FAP OFF...

nemusi to mit nic spolecneho s tim ze to auto netahne, jen pozvolna pridava a kdyz slapnu na vice na plyn, tak se spis dusi...

potreboval bych teda nejaky tip,cim by to mohlo byt, at to muzu dat doporadku a Peugeota se zbavit...uz je doma Audii A6, ta snad bude spolehlivejsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 407 ... aditivum pro FAP se přidává do nafty, ale zaditivováné to už vede od nádrže do railu... nic se neaditivuje po spálení... do FAPu vedou 2 hadičky(kovové) ty slouží jen pro měření tlaku před a za filtrem částic... opakuju že pokud se něco vrací, tak přes EGR ventil, ale to je \"chtený\" efekt, k tomu to tam je, tím ventilem vrátíš spálenou naftu znovu do sacích ventilů...

cukání motoru většinou způsobuje egr ventil, v nižších otáčkách... těžko říct, jestli třeba to dušení nemůže způsobit špatný vstřik... bez dia tam stejně nic vykoukáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne ked svieti kontrolka motora \"depolution system faulty\" a nejde mi tempomat, tak som v nudzovom rezime a vtedy sa po zoslapnuti plynu tvari ako keby sa dusil, najplynulejsie ide ked idem jemne po plyne, mozno si v nudzovom aj ty, len neviem ci to moze byt trvale, lebo u mna vzdy ked vypnem motor, tak to sice svieti, ale auto uz ide normalne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne ked svieti kontrolka motora \"depolution system faulty\" a nejde mi tempomat, tak som v nudzovom rezime a vtedy sa po zoslapnuti plynu tvari ako keby sa dusil, najplynulejsie ide ked idem jemne po plyne, mozno si v nudzovom aj ty, len neviem ci to moze byt trvale, lebo u mna vzdy ked vypnem motor, tak to sice svieti, ale auto uz ide normalne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zdravím vyriešili ste to? Mne sa to dnes tiež stalo na P 407 2.0HDI možno 3-4krat za sebou som musel vypnúť motor.

Ešte som to neriešil lebo to už ide v pohode. Len tak ma napadlo či to nemohla byť špina v palivovom filtri, nakoľko som auto len nedávno kúpil a neviem čo to bolo menené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...