Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak vyndat katalizator u aut s 2 lambdama?


martin106S16

Recommended Posts

Hm. A není náhodou ten výfuk s katalyzátorem u novějších aut navrhován a optimalizován jako celek? Já jen, že vím o případu maníka, co vyndal katalyzátor, a auto jelo hůř... A nebo si snad taky myslíš, že nejlepší by byla místo výfuku jen roura???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

katalyzator je prekazka v proudeni vzduchu a realny pokles vykonu je klidne i 5kw a mozna i vic...Vim ze u filcky to tech 5kw prida.

Jde hlavne o to ze budou lepe proudit spalene plny z valcu ven a dovnitr se pak nasaje vice cerstve smesi....:)

jinak nam 306 1.4i(model 2000, jedna sonda) bez lambdy sice jela ale spotreba jak kurva, protoze jednotka nedostala spravne informace a myslela si ze je chuda smes...a pak pridavala bohatost az byla na 100% a pak vyhlasila error(oranzova kontrolka vstrikovani-v servise na pocitaci zjisteno -> prilis bohata smes 100%)

a dalsi vec je ze kdyz jsi prerazoval tak sly otacky okamzite dolu ... normalne padaji pomalu ale s tou bohatou smesi to bylo na hovno. a zralo to 8.5 normlne tak 6.9 ...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo stím katíkem je to pravda já když jsem dovezl mého peggyho tak skoro vůbec nejel.Tak jsme ho s kámošem vykopli ven a hle to bylo jiné kafe to jezdí jako blázen ... Takže doporučuju u starších aut klidně vykopat pojede to určitě líp .. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mám teď 106 tak má jednu lammbdu a to ještě před katem, takže když se vyndá, nevadí to tomu. Dal jsem tam rouru bez rozonátoru od Supersprinta skupiny N o průměru 48 a zlepšilo se to znatelně. Navíc to má parádní zvuk a dokonce to i střílí do výfuku! Ale netušim jak to bude u auta s lambdou i za katem. Ta první bude hlásit, že je vše OK a druhá že kat je v čudu. No zkusíme to a uvidíme, každopádně tam nechám ty lambdy zapojený obě. Kluci na foru v Anglii psali, že to jezděj bez katu bez problému. Kdyžtak proběhne jen menší atomový hřib se mnou na vrcholku. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je husty ... v audi TT na to specialne upravili program aby to pri ubrani strilelo do vyfuku ... ono staci trosku obohatit smes ... a je to ... :)

podle me to strili protoze ze se ta zbytkova smes nespali v katu...

btw: byl jsi na emisich :) ? :D

[Editováno 1/19/03 ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamos to delal u nejakeho opla normalne na aute s katem zmeril co z te lambdy leze (za behu pokud je kat OK tak je spravna smes) a potom to nastavil natvrdo takze pocitac si stale myslel ze za katem je to OK a ridil to jen podle prvni lambdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...