Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

807 - razy od zadni napravy


CNA

Recommended Posts

\"Midloch.lbc\" - Takže basta!!! ... A tím je věs \"náprava\" vyřešena ???:roll

psal sem, ze auto budu prodavat proto to resim...ze chci auto prodavat v poradku...

k tomu jak si psal ze by ta guma mohla byt spatna, tak sem psal , ze sem vcera prezouval ze zimnich na letni...a je to stejny, spis o trochu lepsi, bo zimaky mam tvrdsi a tak ted se to s tema letnima o neco zlepsilo ale stejne to boucha....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledal jste ten díl někdo v servis boxu?

Jasně, že jo :)

Tady je

V e peru pro fiat je to nakresleno trošku jináč,až je vytáhneš,tak je nezahazuj,vzal bych si ho od tebe a zkusím udělat stahovák a natahovák na to futro.

Ted mám rozdělaný stahovak na kulový čep pro 106ku na ploché rameno,tak snad se to povede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ve skutečnosti ten silentblok vypadá jinak než na tom obrázku, taky mě to zmátlo. Samozřejmě, že Ti ty silentbloky dám a i řeknu jak mi šly sundat :) 27.4. pojedu do Prahy do botanický (a taky na ten sraz autobusů), tak se u Tebe můžu zastavit a dát Ti je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Bouchání pod autem přešlo už to takové fáze, že jsem byl nucen něco dělat.

Zajel jsem na STK na vytřasadla, ramena na výměnu, čepy řízení taky špatný a vzadu, tam prý nebouchá nic. Tak povidám, že tam prostě bouchat něco slyším. Ten na STK, že prý se to bouchání přenáší po kastli dozadu. No moc mě to nepřesvědčilo.

Postup jsem zvolil vepředu ramena, čepy řízení a pak válcové silentbloky na zadní nápravě, případně tlumiče.

Po výměně ramen se to trochu zklidnilo, ale bouchání stále.

Ale po výměně čepů řízení vzadu klid. No překvápko no - pán na STK měl fakt pravdu :-) Trochu to ještě slyšet je, ale ještě se to v klidu dá - to už budou asi ty válcový silentbloky vzadu načatý. Nový už jsem sehnal...i jsem se pokusil o výměnu, ale dostat ty starý ven se mi nepovedlo. Nějaká finta na silentbloky ven?

Upraveno uživatelem Jarda5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysekal jsem gumu ven, pak do primocarky jsem dal platek na zelezo narizl ze dvou stran a pak kladivo a sekac, je to tam zarostle jak prase

odesláno z mého telefonu co držím v ruce

A nacpat tam nový silentblok bylo už v pohodě? Někdo mi říkal, že se to nesmí mazat, že se tam musí nasunout nasucho... Taky jsem si říkal, abych tím dolováním starého silentbloku nepoškodil tu nápravu.

Tím tvým postupem to určitě zkusím...nic chytřejšího asi nebude... Ještě si říkám, že bych mohl zkusit TOTO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta myslenka je dobra ale je to tak zarostle ze to ani stahovakem nepusti. Jinak jsem silentblok nabouchal kladivem ale pres noc jsem ty nove silentbloky mel doma v mrazaku jinak bych je tam nedostal

odesláno z mého telefonu co držím v ruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ich menil.

Použil som na to zverák. Skúšal som aj závitovú tyč priemeru ako je diera V silentbloku, myslím že 10mm, ale 3x mi ju utrhlo. Von som ich dal tak ako píše Pe.Tr, ale na rezanie som použil chvostovú pílu. Tá je dosť dlhá A prereže to naraz. Potom už to ide ľahko. Odporúčam poriadne očistiť otvor V náprave, zmraziť silentbloky a pri ich kúpe dať pozor aby boli naozaj kruhové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj

Oživím tohle téma.. zas mi po zimě podvozek rachtá, ale rány od zadní nápravy to dělá od začátku, co to auto mám. zadní tlumiče jsem už měnil a to efekt nemělo. 

Vyměnil bych to uložení zadní nápravy, ale trochu mě překvapuje, že obvykle ty silentbloky nejsou v druhovýrobě. Má to PN 5131C0 a tahle stránka http://www.auto-francie.cz/p/silentblok-zadni-napravy-citroen-peugeot-5131c0-515261-fparts se tváří, jako že to je stejné jako 515261 což je 806, Jumpy a podobně.. .no smysl by to i dávalo, nevíte, jestli to tak opravdu je? Přece jen 130Kč za kus je lepší cena než současných cca 700 v originále. 

 

H. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Mám na 807 najeto 226000 km (z toho 147500 km mých). Nejprve dělala hluk přední náprava, při 210000 km jsem měnil ramena (čepy jsou v nich zalisované) a kostice stabilizátoru. Pak se rány přestěhovaly dozadu. Dnes mi servisák oznámil, že mám skoro utržené zadní silentbloky,  takže půjdou vyměnit. Tlumiče jsou na všech kolech OK, přitom originál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...