Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ukazatel paliva (benzínu) při provozu na LPG


hrosak00

Recommended Posts

Mám prosbu. Mám předělaného Pažouta 206 SW 1.4i r.v.2003 na provoz na LPG. Při jízdě mi ukazatel paliva (benzínu) neustále klesá jako bych jel na benzín. Pravděpodobně si to řídící jednotka počítá sama. Myslel jsem, že po vypnutí motoru si načte stav nádrže z plováku ale bohužel to nedělá. Takže mám pořád rozsvícené hladové oko a přitom je v nádrži třeba ještě třetina benzínu. Není to nic fatálního ale docela mě to štve, protože nikdy nevím, kdy jsem opravdu na suchu a kdy jen zdánlivě. Poradíte někdo zda se s tím dá něco dělat??? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ten stav paliva si BSI jednotka pocita pouze ze signalu vstrikovani od RJ motoru, takze to, co se ukazuje na budicich neni realny stav v nadrzi ale hodnota vypocitana (nevim proc to takhle blbe udelali u tech novejsich aut, treba u stare 406 je to stale snimano z plovaku na cerpadle v nadrzi a stav odpovida, takze pri jizde na LPG neni problem) kazdopadne pro tyhle novejsi auta existuje emulator (nebo spis resetator) v cene asi 700-1000Kc, jehoz zapojenim do obvodu se docili, ze jednou za cas resetuje udaj o palivu a budiky pak zase ukazujou realnou hodnotu, alternativa k tomu je pricmrndnout vzdy trochu benzinu aby se plovak pohnul smerem nahoru, to pak taky vede k resetnuti a znovunacteni, ale to je takove nekomfortni reseni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Bud emulátor za 700...

Nebo mít víc jak pul nádrže,pak se to při dojetí na rezervu vynuluje samo...

Nebo tu člen Midloch udělal emulátor sam za cca 100...

To vlákno nemůžu najít..

http://www.peugeot-club.com/topic/85127-lpg-stav-palivomeru-jak-na-to/

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom bych doplnil, že u mojí 406 se palivoměr resetuje i při dlouhé jízdě z kopce (jezdím tím místem často, takže se mi tam hladina pravidelně resetuje :D ). Je to asi po minutě jízdy bez plynu z kopce s nulovou okamžitou spotřebou, kdy z palubáku v ten moment zmizí údaj o okamžité spotřebě. Místo nuly se udělají čárky a palivoměr se zresetuje. Jinak ale mám v autě taky emulátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...