Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6 VTi bez palivového filtru


haasa

Recommended Posts

Ahoj, myslel jsme si, že každé auto má palivový filtr. Při pravidelném servisu, kdy se mění svíčky, olej,... jsem chtěl u své 1.6 Vti vyměnit i palivový filtr, nikde jsem ho nenašel a tak jsem se ptal v servise. Zde mi řekli, že toto auto (i zjištěno dle vin) nemá palivový filtr.

Ptám se tedy-co chytá případné nečistoty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj aditivum... aspon vyhodis par korun navyse... :super

mechanicke necistoty aditivom nerozpustis...

ak si chces byt isty, musel by si ho vybrat z nadrze von a kompletne vonku vycistit

a preplachnut v oboch smeroch... Ten \"nasavaci kos\" je dostatocne velky na to

aby nedoslo k jeho upchatiu takze na Tvojom mieste by som to neriesil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Tak abych nezakládal nový téma tak oživým toto starší. Stal jsem se majitelem nepojízdné 308 1.6 VTI . Odešlo mi palivový čerpadlo tak jsem ho vyndal vyměnil a je klid.Děkovat za rady mohu místnímu členovy -jarokare. A aby měli všichni jasno jak je to s tím filtrem tak je součástí čerpadla. Vložím pár fotek a později ještě rozeberu samotné čerpadlo a tu velkou plastovou krabici ve které je ten jemný filtr.

20181126_131459.jpg

20181126_131544.jpg

20181126_132043.jpg

20181126_132104.jpg

20181126_132142.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes rozřezal zbylé věci a byl jsem velice překvapen co jsem viděl. Jsem nakonec rád že jsem  vyměnil celý čerpadlo i s filtrem. Samy posudte zda je lepší vyměnit funkční čerpadlo za nové. Takto vypadá filtr po 150 000km a 7let stáří.Ještě jsem zvědavý zda se mně zlepší jízdní vlastnosti- počítám že ano-občasné cukání atd. Jinak ten vyřízlej kousek papíru z filtru  co je tmavší tak je ze strany nasávání a čerpadlo je komplet zalité a zalisované takže oprava je nemožná.

Mějte se a mnoho štastných kilometrů.

20181202_140158.jpg

20181202_140205.jpg

20181202_140246.jpg

20181202_140253.jpg

20181202_140512.jpg

20181202_141011.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný. Takže je možný když máme Citroena C4 s tímhle motorem že také nejde palivový filtr vyměnit? To zase vymýšlel nějaký chytrolín... Naštěstí má auto najeto jen 65.000 ale i tak - jednou za pár let by ten filtr asi nebylo na škodu vyměnit :myslim

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...