Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stříbrný šíp 307


Návštěvník

Recommended Posts

Návštěvník

Nedá mi to abych se také nepochlubil svým novým krasavcem. To přesednutí z Favorita (resp. tátovy 306) radši nebudu moc komentovat. Prostě rozdíl jak nebe a dudy. :)

Pod kapotou se schovává 1.6 HDi 80 kW. Auto je dotažené z DK, po prvním majiteli (aspoň podle původního techničáku). Najeto má 150 000 a celkově vypadá velmi zachovale. Tak snad mi to chvíli vydrží...

Žádné velké tu*ingové úpravy neplánuji, snad jen časem doinstalovat tempomat.

Radost mi kazí dvě věci:

1. rozbitá západka u levé zadní sedačky. Takže to opěradlo nedrží. Při bližším pohledu jsem odhalil zřejmě vypadlou pružinku a ještě jakýsi kus gumového profilu se štěrbinou uprostřed. Dá se tohleto vůbec nějak spravovat? :nevim

2. nějaké klepání u levého zadního kola. Klepe to i na rovné cestě a frekvence je závislá na rychlosti otáčení kola. Do servisu s tím pojedu až příští týden, zatím jsem dostal tip na vybité ložisko. Fórum jsem prohledal, ale na diskusi podobného problému jsem nenarazil (možná jsem akorát blbě hledal).

post-42030-14109623841015_thumb.jpg

[upravil dne 3/5/12 22:38 od VitekR]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem využil jarní akce, aby se mi mrkli na auto a ještě jsem si nechal vycist chyby na diagnostice.

Při prohlídce mi vyměnili guffero u převodovky, takže už nemám pod autem olejovou kaluž. Bohužel také zjistili, že netěsní hadice výtlaku turba a dávkovač vzduchu. Což jsem si myslel, protože ta hadice je obtažená stříbrnou NASA páskou. Dle jejich odhadu cena skoro 10 tis. Kč (včetně výměny toho dávkovače vzduchu), což mi přijde jako docela dost drahá sranda... :myslim

Na diagnostice mi potvrdili problém se žhavícími svíčkami (nesvítí mi kontrolka žhavení, ani neblikne) a zjistili nějaký problém s nefunkčním přidáváním aditiva, takže může nastat problém s FAPem, protože nebude regenerovat, údajně prý špatný kabel či co. Kalkulace i s prací 7,5 tis. Kč.

Jinak auto jezdi bez nejmensi chybky, za ty tri tydny, co jej mam jsem nalital pres 1000 km a nemuzu si ho vynachvalit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mám stejný motor, tak jenom na okraj k tomu, že ti nesvítí kontrolka žhavení - kontrolku žhavení jsem poprvé u sebe viděl rozsvícenou při teplotě okolo -10 a to jenom na 3-5 sekund, takže si myslím, že se toho nemusíš bát, hlavně že to startuje normálně :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jste me, panove, docela potesili. :potlesk A ja si do ted myslel, ze je to spatne. :) Tak vzhledem k tomu, ze to auto startuje temer na brnknuti do klicku, tak se s timhle nebudu dal zabyvat a pockam, az prijdou mrazy... :)

Horsi to asi ale je s tim davkovacem aditiva. Chlapik v servisu me strasil s tim, ze kdyz to nebude fungovat, tak si odrovnam FAP. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak po delší době přidávám pár dalších postřehů.

Včera jsem si auto dovezl z opravy a moje kapsa schudla skoro o 13000. Holt prasklý rezonátor není zrovna levná věc...

Na Aukru jsem vyhandloval páčku tempomatu (i s omezovačem, ale ten mi je na prd) za 1000 včetně poštovného. I z krátké testovací jízdy musím uznat, že je to SUPER věc! Nechápu, jak jsem mohl být bez této fičury tak dlouhou dobu. :)

Mimochodem, kdyby měl někdo zájem, vyměním kus za kus tu páčku s omezovačem za verzi pouze s tempomatem...:D

No a na e-bay jsem pořídil šuplíky pod přední sedadla za 6,6 GBP / kus. Akorát musím sehnat ty plastové kolejnice, po kterých ty šuplíky jezdí. Kdyby měl někdo nějaké tipy, kde je pořídit, budu rád (na SB jsem nenašel jejich kód, pouze kód toho šuplíku :/). Oslovil jsem pár bazarů, tak snad se něco najde...

Málem bych zapomněl. Když už jsem měl tu rozdávačnou náladu, tak jsem přezul papuče na Barum Bravuris 2, a jsem zvědav. Tu na fóru byly docela doporučované, já využil akci v našem lokálním pneuservisu a i s prací a vyvažováním mě to přišlo na 6800 a ještě jsem dostal zdarma svinovací metr. :)

[upravil dne 19/7/12 19:34 od VitekR]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ta suma \"potesi\"...mohol by si prosim hodit odkaz na tie sufliky pod sedacky? :D...mam tie bravurisy 2 uz nejaku dobu, na suchu su dobre, na mokre sa daju, odolnost voci aquaplaningu je schopna, za tie prachy su dost dobre az sa cudujem, ale mam pocit ze su hlucnejsie jak ked boli cerstvo nahodene...mam na nich nejakych 5tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shark734:

Byly to tyhle dva:

- http://www.ebay.com/itm/110904267131?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

- http://www.ebay.com/itm/120938850698?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ale asi ti to bude k nicemu, protoze tam byly jen ty dva a zatim se dalsi neobjevily. Nicmene ty supliky se urcite daji poridit i u nas (CR/SR).

Ja k nim bohuzel nemam ty vodici \"listy\". Na ebay sice jsou (http://www.ebay.com/itm/Genuine-Peugeot-307-Drivers-Seat-Runner-Trims-8920PJ-/120607643813?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D725483924535490130%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D5%26), ale imho je to dost drahe a ke vsemu jen na jedno sedadlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie sufliky na starej 307 mam, ale nikdy ma nenapadlo pozret ako to tam je riesene..

00stevo00: s tymi zhavicmi nemas pravdu lebo mam 2ks 2.0HDi a nejake som uz na dia mal a ta zavada tam bola len raz, aj to len ked bolo rele zhavenia KO;)

jaaj...tak potom neviem, znamy mi robil diagnostiku vravel, ze to je normalne pre tieto motory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...