Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba / rozměr pneu


skuci

Recommended Posts

myslim ze som to tu uz v niektorom vlakne, ak aj tu nie pisal. kazdy rozmer ma inu spotrebu , a kazdy typ a model pneu uplne inu, takze : kym nemas dve auta s uplne identickym softwarom, identickym stavom komponentov , rovnakymi pneu - model, datum vyroby (kvoli zlozeniu zmesi a pod.faktorom) ako aj vysku dezenu, spotrebu porovnavat vobec nemusis, neni porovnatelna v niektorych pripadoch!

7,0l aj pri 17\" zimnych pri mestskej prevadzke je podla mna dobra spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a ted trochu z jineho soudku:

- od posledniho resetu PP jsem cca poslednich 300km nevytahl paty z Prahy

- typicky poskakovacky ve spicce po Praze, kazda cesta v jednotkach km

- 2.0 HDI 120kW automat

- 17ctky zimni

Aktualne mi to ukazuje spotrebu 10,3l/100km. Tak kdo ma vic? :)

Jinak dlouhodobe jezdim za 7,6 dle spritmonitoru. Hodne prave po Praze + dalnice typicky 150-160 km/h tempomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a ted trochu z jineho soudku:

- od posledniho resetu PP jsem cca poslednich 300km nevytahl paty z Prahy

- typicky poskakovacky ve spicce po Praze, kazda cesta v jednotkach km

- 2.0 HDI 120kW automat

- 17ctky zimni

Aktualne mi to ukazuje spotrebu 10,3l/100km. Tak kdo ma vic? :)

Jinak dlouhodobe jezdim za 7,6 dle spritmonitoru. Hodne prave po Praze + dalnice typicky 150-160 km/h tempomat.

:super je fajn vidiet niekto priznal aj realnu spotrebu v meste pri popojazdovani a v chlade (asi predpokladam ze tam nemate tiez nic lepsie ako na svk)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo zajímavé jak letí spotřeba nahoru. Jak jsem psal jel jsem z domu do Krompachů, nejato cca 800 km , spotřeba na PP 6.0 , potom jsem najel 200 km jen po městě, konečná 6.8 na PP. Dnes jsem tankoval,resetoval PP, pojezdil trochu město a mám tam něco okolo 10.5 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem oproti 2.7 teď lepší o cca 30%. Když jsem si spočítal , že jsem najezdil s 2.7 cca 100 000 km s přesně evidovaným průměrem 9.08 tak mi vyšlo , že jsem jen v naftě projel cca 280 000 kč. Kdybych to ujel s 508 tak se ušetří docela solidní peníz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ja jsem taky spokojenej. Predtim jsem jezdil v Octavii kombi 1.6 TDI manuál a spotrebu jsem pri podobnym pouzivani mel cca 6,3 l/100km.

Peugeot 508 SW je dvoulitr, automat a jeste je o hodne vetsi a tezsi, tak mi spotreba kolem 7,5 l/100km prijde odpovidajici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Kde by měla být chyba? Záleží na trase a řidiči... jí s 407 taky můžu jezdit za 4.7-4.9 s velkým sebezapřením, ale jezdím za 6,1 aby mě to bavilo...

hej akurat nerozumiem odkial sa beru tie hodnoty okolo 4 litrov apod. ked je zname ze v jednom litri nafty je cca 10 kWh energie a ucinnost naftoveho motora pohybuje niekde na urovni 35 - 40 %, cize z jedneho litra nafty ziskame max. 4 kWh. a tu niekto avizuje spotrebu okolo 4 litrov nafty to akoze autu co ma 1600-1700 kg s pneumatikami nad 200 mm staci na pohyb 16 kWh / 100 km energie? uplny nezmysel...

[upravil dne 28/2/14 09:43 od Frantic]

[upravil dne 28/2/14 09:45 od Frantic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...