Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED pro osvetleni interieru


zedik

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Tak dnes som sa dostal k rieseniu problemu s interierovym svetlom.....Popis problmemu a riesenie nizsie :)

Ako mozte vidiet na scheme v cervenom su zvyraznene svorkovnice. Na svorkovnici 60VNR pin cislo 26 je privedena zem zo zemniaceho bodu (premerane a v poriadku) dalej je zem rozvedena vo vnutri BSI jednotky na piny c.23,24 a 25 konektora 35VNR. Meranim som zistil, ze na tychto pinoch sa nenachadza vodivy spoj medzi pinom 26 z konektora 60VNR. Skusil som kuskom drotu prikostrit na interierovom strede vo vnutri auta na pine 10 a svetla sa rozbehli.

Moja oprava spocivala vo vytvoreni noveho zemniaceho miesta v lavom A stlpiku. Narezal som zavit M3 na ktory som pripevnil oko s vodicom. Multimetrom som prepipol ktory kabel je ktory ( vo zvazku je asi 5ks zltozelenych - jeden je kabel z pinu 10 na konektore vnutorneho svetla) na tento kabel som pripajkoval zem a v podstate to je vsetko....

Ako bonus mi z BSI jendotky zmyzli chyby s nejakym rele....

Snad to niekomu pomoze

508 osvetl int str.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som to spravil presne tak isto, napichol som to na pin 10 a prepojil s kostrou pri poistkovek skriny, kde som uchytil aj minus pre autokameru. Vsetko slape ako ma. Stve ma  este nefunkny HEAD UP Displej, musim ho cez Diagbox elektronicky otvorit, len to tam nemozem najst. No musim asi lepsie hladat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Nemá někdo nějaký podrobnější návod, kde a jak a nejlépe čím oddělat to interiérové osvětlení  viz.: FOTOs, abych mohl upgradovat za LEDky, které jsou na cestě? 🙂

zatím jsem zde našel jen tento návod viz.: citace - Přední sundáš celý, včetně chrom rámečku. Vzadu jsem nejdřív sundal tu černou část světla, potom je lepší přístup k planžetě z boku světla, směrem dopředu. To uvidíš. Ta černá část má na delších stranách ( nahoře i dole ) dva výstupky na krajích. Pozor na chrom.

IMG_20210102_125415.jpg

IMG_20210201_132647.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo suprová práce, díky moc! Jo a hele, kde bych mohl sehnat aspoň ten plastovej šroubovák bo co to je... 😃 v kufru se zatím podařilo odcvaknout tím plastovým udělátkem od LEGA ale to mi příjde široké ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co ty zadní, máš taky nějaké fotky a nebo mi postačí tento návod viz. víše - Vzadu jsem nejdřív sundal tu černou část světla, potom je lepší přístup k planžetě z boku světla, směrem dopředu. To uvidíš. Ta černá část má na delších stranách ( nahoře i dole ) dva výstupky na krajích. Pozor na chrom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem na to dneska vlítnul, v předu díky videu taky od majstera  MJSytic 😃 to šlo bez problémů... vzadu to bylo horší ale nakonec se taky povedlo, pro příště už aspoň vím, kde a jak zatlačit a na kterých místech přesně vycvaknout... 😂  

no a je to o dost lepší, akorát v zadu na sedačkách to osvětlení vymýšlel nějakej Ďábel 😆 tam i kdyby se dala 5W ledka, tak to se to stejně nezlepší, nechápu či to má být refraktor či reflektor 😄 no vpředu do prostřed  sem si dal srandu z číny za 120kč i s ovladačem, měnící barvy různých spektrech, strobo , stmívání atd. supr sranda... v kufru to je pohoda a ještě se chystám na LEDky ve dveřích ale to až slezou ty *neumím psát slušně*ky... :D

IMG_20210212_163431.jpg

IMG_20210212_164050.jpg

IMG_20210217_154635.jpg

IMG_20210217_154701.jpg

IMG_20210217_172856.jpg

IMG_20210217_172924.jpg

IMG_20210217_172950.jpg

IMG_20210212_164446.jpg

IMG_20210212_164516.jpg

IMG_20210212_170050.jpg

IMG_20210212_170731.jpg

IMG_20210212_173550.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...