Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED pro osvetleni interieru


zedik

Recommended Posts

Pekný deň prajem. Vedeli by ste mi prosím niekto dať informácie o tom, aké typy žiaroviek sa nachádzajú v interiéri mojej 508? Stropné svietidlo predné a aj zadné čítacie lampičky sú LED, ale osvetlenie vpredu na nohy, vzadu na nohy, vo dverách ale aj v clonách sú obyčajné žiarovky. Prípadne vedeli by ste mi prosím zaslať nejaký manuál ako tieto žiarovky vo vnútri auta a v dverách vymeniť? Veľmi pekne ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...

No ja som vymenil ze LED, zo zaciatku vsetko ok ale po case mi prestali svoetit lampy na citanie potom aj hlavne osvetlenie a teraz mi nesvieti nic. Viete mi poradit co sa mohlo stat? A  ano skusal som aj vymenit ziarovky za povodne aj som ich skusal na osvetleni SPZ a v ziarovkach nieje chyba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne tento týždeň prišli led-ky, tak som ich nahodil, zatial som veľmi spokoný, oveľa lepšie svietia ako pôvodné žiarovky, prikladám nejaké foto na porovnanie...

Ľavé predné dvere sú ešte s pôvodnou žiarovkou a snažil som sa to fotiť s rovnakým nastavením, na pravé dvere svieti z hora pouličné osvetlenie, preto je vnútro dverí svetlejšie.

C00D918B-F7D4-4EC3-9AB1-A151B894B38C.jpeg

46E75451-8314-453A-9ED6-F2C7150DD685.jpeg

5E057240-129F-4235-9BBE-747153AF50BE.jpeg

2FF7EFD3-8ABD-4FB5-80C1-B45DD12FA68D.jpeg

564A6CB9-5074-4348-9B17-960572F397D0.jpeg

A5C3BDAE-7CD5-47DA-B92A-87822804BE77.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
V 9. 11. 2018 at 10:32, 13camillo13 napsal:

No ja som vymenil ze LED, zo zaciatku vsetko ok ale po case mi prestali svoetit lampy na citanie potom aj hlavne osvetlenie a teraz mi nesvieti nic. Viete mi poradit co sa mohlo stat? A  ano skusal som aj vymenit ziarovky za povodne aj som ich skusal na osvetleni SPZ a v ziarovkach nieje chyba. 

Tak mne sa stalo presne to iste .....asi pro 3 rokoch mi nesvieti nic. ..... obcas zasvieti na minutu a vypne, alebo to svieti slabo, alebo to svieti vtedy ked nema. Neviem co s tym. Poradil si si nejako? Uz ti to svieti? Poistky su OK. Neviem ci niekde nie je  nejaky skrat, alebo rele zopnute niekde.  Chcel by som premazat BSI. Skusal som aj odpojit asi na minutu autobateriu, ale nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tiez ma trapi tento problem, najprv odisli len citacie lampy v predu, a teraz komplet vsetko (podarilo s ami pri vymene ziarovky vyskratovat v konektore kontakty...)

Zacal som hladat kde je problem. Po premerani kablov som zistil ze chyba kostra v konektore. Po privedeni kostry svetla opat zasvietili. 

Neviete niekto kde je uzemnovaci bod MC53 v scheme? .....ale pravdepodobnejsie vidim poricinu v BSI. Ak sa pustim do opravy nafotim postup 

Pripajam schemu interieroveho osvetlenia....

Osvetlenie Interier.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za schemu aspon ma to niekam posunie, tiez s imyslim ze je nieco s kostrou. odkial si tahal nahradnu kostru? Kostra je na Pin 10 na oblasti 3011 ( hlavne osvetlenie nad radiacou pakou), podla schemy to vidim spravne tak? aby som si ujasnil , kam to priviest.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostra je ako pises oblast 3011 - pin10. Skusal som to prepajat len kablikom na kostru autozapalovaca a svetlo svietilo (nemam to este opravene ).

podla mna bude problem v BSI alebo v hlavnom ukostreni. Trosku som osekal schemu a zelenou farbou som vyznacil kostry. Ak by bola prerusena kostra len k hlavnemu svetlu nad riadiacou pakou, tak by zadne svetla nad sedadlami mali svietit.

 

interier.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tiez si to myslim, planujem ju z resetovat, cez postup na resetovanie BSi, len som sa to neodvazil spravit, aby mi auto potom neblblo este viac. Ale malo by to ist a jednotka by mala potom zacat fungovat. diky za tu schemu. Skusim to najprv prepojit na kostru ci to vobec bude svietit, lebo tiez mi ani zadne nefunguju, takze to bude BSI chybne riadit. Dokonca Headup displej mi prestal sa vysuvat asi pred mesiacom, tiez neviem ci to nieje BSI.

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prepojil som to trvalo s kostrou a všetko svieti. Len ma napadlo že musím odpojiť ešte pôvodne minus ktoré ide z BSI jednotky, lebo trvalo teraz ide aj tam. Mám v konektora na mínus napojené aj pôvodné mínus aj to trvale mínus čo som dorobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...