Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní dveře Peugeot 8O7


JKas

Recommended Posts

Já bych zkusil zámek rozebrat,jestli jsou to elektrické tak je tam kovové táhýlko natočené do plastové trubičky,ten plast praskne a pak to vypadává.Já na to nalisoval kousek plechové trubičky ze staré kovové propisky a slepil dvousložkovým lepidlem,primitivní oprava,ale z principu to je spolehlivější než originál.Už je to 4 roky, tak to možná nepopisuji úplně přesně,ale po rozebrání je to vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
  • O 11 měsíců později...

Zdravím všechny přítomné, tak problémy s pátými dveřmi mě poprvé potkali teď taky. Snažil jsem se googlit co to šlo a mám přesně stejný problém popisovaný na jiném (renault) foru nelze uzamknout - Renault Club ČR / SR
tj. nemůžu zamknout auto...

Zrovna jsem nechal minulý týden po 2 letech (a 10k km) vyměnit olej a všechny filtry, do té doby auto ok, pak ale auto delší dobu stálo i v tom servise, kdy začlo dost sněžit (výměna těch filtrů byl teda porod, museli sundavat přední masku a ještě kupovat nový víčka...).

Dnes to vytáhnu (bohužel) jen na pár Km kousek na nákup s rodinou do OC, v podzemním parkovišti, kde je už celkem teplo zaparkujeme, zamkneme auto = vše OK.
Vracíme se z nákupu, naložíme auto, děti, zavřeme kufr a chceme odjet - a auto hlásí, že zadní dveře jsou otevřené, přitom mechanicky jsou zavřené.

Zámek normálně cvaká při stisknutí madla u dveří, tj kufr lze zavřít a otevřít...
Máte s tím někdo tady taky zkušenost? Podle pánů s Renaulty asi budu muset ten zámek vyndat, podívat se kde je čidlo/mirkospínač a zkusit to celé nějak vyčistit, což teď v zimě a ještě ve městě je opravdu radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to přes kamaráda v jednom "neoficiálním servisu" autopůjčovny, která si sama servisuje vlastní dodávky, které půjčuje... měli by se v tom vyznat.
Porod to byl, protože u olej. filtru, byť jsem mechanikovi i předal rady co jsem vyhledal odsud z fóra (tj odmontovat sání, aby uhlo na stranu a dostal se pak k tomu ořechu na víčku) tak mu to nešlo povolit ani řetězem, protože to bylo prý sjetý, muselo se objednat celý víčko a aby se k tomu dostali a povolili tak sundat přední masku.
Dál pak to samé s víčkem palivového filtru, tam se prý rozpadl ten hořejšek co drží tu hadičku myslím z nádrže...

No jinak při odmontování toho sání se našlo trochu oleje v té trubici, takže mi to prý žere olej... ale snad ne moc, co je spíš jiný problém že myslím, že mi tam toho oleje dali málo, viz příspěvek zde:  MOTOROVÝ OLEJ: výměna oleje, jaký používáte olej, značky typy množství

Ale to jsem hodně mimo téma...

Ohledně těch dveří, asi se teď pokusím nějak sundat ten zadní tapitzierung a zámek nějak vyndat a doma pročistit & ošetřit...

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj celý přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel pokus o pročištění zámku nedopadl... demontáž ok, zámek jsem měl doma, prostříkal jsem Kontaktem 60, pak ještě ochranou Nanoprotech electric... dnes se to auto 1x zamklo a pak už ne.20231209_152403.thumb.jpg.aa5e6047e92d8f2413c15cc33335a1ee.jpg20231209_151444.thumb.jpg.41e992a37fe874ab5bbcf9a21032ceaa.jpg

Bohužel co jsem zapomněl, že za jízdy se mi pak rozsvítí kontrolka:
image.thumb.png.be281173267150d9f9218cf93ae27989.png

Takže nevím jestli to není nějaký vážnější problém někde dál v elektronice, ale vypadá to hloupě, že někde prostě musí být přerušený kontakt od čidla toho že je to prostě zavřené...

Upraveno uživatelem sam_217
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nwn jak zadní zámek, minulý týden se syn nedostal do C4-nešlo odemknout . psal jse zde o tomto propblé ve vláknu co jste dnes udělali. Rada od mého mechanika , zkuste to taky použít  (páč u nás to i přes oblevu  nešlo) - celý mechanismus prostříkat horkým WD-40.  Za zkoušku noc nedáte!! Ohříl jsem ho na radiátoru topení puštěném naplno!! Pomohlo to!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sam_217 ta kontrolka se rozsvěcí právě proto, že to hlásí ty otevřené dveře.

Pokud chceš, můžu ti poslat nefunkční zámek z 307 a můžeš zkusit vypreparovat ten snímač ( pokud ten zámek švagr nevyhodil ) 

Ještě je možnost, že jsou polámaný dráty v průchodce do pátých dveří 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaKrDíky, ten zámek bych možná užil.

Ohledne toho fungování, no teď jsme s manželkou jeli vybírat obklady do koupelen a nejprve auto najednou zamknout šlo, takhle to fungovalo na naší první zastávce, při druhém odjezdu zas začalo zlásit otevření dveří a rozsvítila se kontrolka, pak auto zase hodinu stálo než jsme jeli domů a zas to začalo fungovat, auto se mi tedy teď naštěstí podařilo zamknout... tak nevím jestli to má souvislost spíš s teplotami (mám pocit že nejdřív se udělalo trochu víc zima teď k večeru víc teplo), nebo jestli nějak pozvolna působí ty chemikálie co jsem do toho nastříkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se podívat, jestli se to neshoduje se zámkem z jiného auta ( 207, 307), ale u mého hlavního prodejce jsem nenašel ten zámek právě pro 807 a v Kelly ani pro 307 :nevim

Zítra se zeptám švagra, jestli ten zámek ještě má. Je sice ko, ale právě ten snímač je dobrej, protože auto zamykat šlo, ale neteř bouchla kufrem tak, že už nešel otevřít - zámek to vzdal. Jinak bych vzal i něco z vrakoviště, ale 807 ( a klony ) jsem tam posledně nepotkal, proto jsem přemýšlel, jestli se to neshoduje s něčím jiným.

Ještě se zeptám, jestli jsi zkontroloval a případně použil nějakou tu chemii i na ten konektor? Já jsem na obou 307 (o kterých tu mám vlákna) měnil ten spínač na otevření a u obou jsem dával i nové piny, protože to bylo zoxidované úplně total. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaKrAno chemii jsem stříkal i do konektoru

@oddieTak to vypadá úplně stejně, nicméně -

Rozuzlení dnes asi je, že to bude někde v kabeláži, protože jsem zjistil, že nejen že mi nejde to čidlo, ale mě nejde ani zadní stěrač... v takové situaci mi pak i svítí světlo v kufru, jako když je otevřenej ikdyž je zavřenej. No a když se to vzpamatuje, tak mi jde stěrač, světlo v kufru zhasne a zámek hlásí OK zavřené dveře,
kontrolka u volantu zhasne.

Co je mi divné, že se mi to stane všechno takto naráz, co mi to auto týden stojí u nich v dílně (v mezičase jsem ještě onemocněl) v zimě, co mi mění olej a filtry... předtím jsem nikdy s tím autem neměl problém s elektro... a najednou tohle vše najednou.
Mimochodem - teče mi olej a dnes jsem na to koukal a vypadá to, že to teče přímo z olej filtru - tj nedotažené víko olej filtru 🤐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...