Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké gumy 205/45 R16 Použité či nové? Dávejte sem typy na gumy ;)


MilanF1

Recommended Posts

Vím, že tu témat o gumách je hafo, ale zeptám se.

Jak mnozí vědí, sehnal jsem alu 16\", ale jsou na nich 205/55 a já potřebuji 205/45 (případně 195/45). Prolézám inzeráty a pořád se mi nic nelíbí. Nechci moc investovat, protože u mě gumy neubývají.

Našel jsem Bridgestone Potenza 5mm za 2000 Kč (Litoměřice - OK, udělal bych si výlet). Stáří 5 let.

Když jsem kouknul ke K&K pneu a tento neznačkový stojí relativně málo: http://www.rajpneu.cz/pneumatika-3711000029/WANLI-S1063-87V-XL-MFS.php

Můj dotaz zní: Jaké jsou vlastnosti gum v případě pár let starých vs. nových, ale Číňanů?

PS: Testy pneumatik mi sem nedávejte, ty si umím najít sám a je jasné, že Wanli či něco jiného bude až na konci...

[upravil dne 18/4/12 14:26 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro moji peněženku jsou samozřejmě lepší ty Bridgestony za 2000 Kč, navíc u mě gumy vydrží dlouho, proto se mi už z principu nechce do nových ... Ale za nějakých 5000 Kč nové a pak nic dlouho neřešit. Proto se ptám, co je lepší.

[upravil dne 18/4/12 11:54 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schreek: na letní sadě i 10 000 km, poslední dobou nějak moc jezdím.:mad: Ale já za loňské léto z gum ukrojil max., ale opravdu max 1 mm! Ale samozřejmě jsou z roku 2005, takže tvrdší.

Když na to tak koukám, půjdu do těch Japonců :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne kazda 5ti leta guma starne stejne.. je to vzdy o provoznich a skladovacich podminkach.. dal bych to asi nerozvadel..

A muj nazor na \"cinske\" pneu je zhruba takovej ze nikdy nemas jistotu jak se budou chovat predevsim na mokru.. navic kvalita cinskych vyrobku byva dost promenliva takze netvrdim ze Cina je vzdy spatna ale spolehnout se na to neda.. (a ted nemam na mysli oznaceni \"Made in China\" ale opravdu \"cistokrevnou Cinu\")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bendy: To přiblížení by bylo super. Včera jsem měl výlet na Kladno, dopadl katastrofálně - gumy měly mít 4mm ... možná jo, ale kraje 0 :roll

Koukal jsem třeba i na toto, ale pro mě asi fakt ty nové nemají smysl: http://auto.bazos.cz/inzerat/15579712/Nove-letni-pneumatiky-Continental-20545-R16.php

AKCZ: Díky za názor, tomu Wanli asi těžko věřit, i při té ceně. Když ted mám na těch alu Kingstar K106 205/55 a dle Heureky nejlevnější nová guma za 1600 Kč (je to Made in China - spadá ale pod Hankook)

Wojtěch: Tvůj názor má pro mě velkou cenu, protože máš přímou zkušenost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych se asi přiklonil k těm starším bridgestonům, já i bratr na nich jezdíme, jsou starší a spokojenost....jinak jak je psáno výše, to že jsou starší nevadí tolik jak vypadají, když nebudou popraskaný, vybledlý a budou stejně sjetý atd. tak proč ne, ono u těch čínskejch může bejt taky problém s vyvážením a pak mít na kole 100g závaží, no nic moc krom jinýho si za to i pěkně připlatíš a viděl sem to na vlastní oči minulý týden v pneuservisu, samozřejmě to pak může dělat jak disk tak i špatně sjetá značková pneu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u motorkaru plati: lepsi utratit par tisic za novou gumu, nez ztratit 100 000 za rozmlacenou motorku, nebo hure, zivot.

Gumy jsou to, co te drzi na silnici a vubec nejde o tvuj styl jizdy, ale o to, ze ti pomuzou, az se treba i ne vlastni vinou dostanes do pruseru.......

tvuj rozmer ja na prd......tam ty gumy asi stoji vic

jety gumy = kde skladovany, jak se k nim predchozi majitel choval, opravovany?

ne, radsi bych si koupil nove a mel na max 4 roky klid.

Pak je stejne vyhazuju...ztvrdne to a guma ztraci vlastnost. Taky se neustale vyvijeji nove a nove smesi, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tu bráníme ten věk pneu, našel jsem i tyto (řešeno i v mém vlákně) http://auto.bazos.cz/inzerat/15597955/4X-LETNI-PNEU-20545ZR16-83W.php

Mají mít 7 mm, ale DOT 4900 :roll

Názory? Já jezdil na 12 let starý a šlo to v pohodě (delší brzdná dráha, razantní rozjezd - pískaly), ale za celou dobu co jezdím (5 let ~ 70tkm) jsem nemusel řešit krizovou situaci - tedy žádné tvrdé brzdění. V krizovce by to asi fakt bylo o hubu:myslim

Scratch: Tvůj názor plně chápu a respektuji, navíc když jezdíš na mašině, tam ten rozdíl je markantnější. Bratránek na mašinu raději koupí měkčí gumu, s tím, že ji dříve vyhodí, než tvrdší, která ho vytrestá (samozřejmě, že využívá koníků, které má ta jeho mašina).

[upravil dne 18/4/12 12:32 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch: To že tě drží na silnici ta pneu to máš samozřejmě pravdu, ale já jezdím na motorce jen lehce jeté píchlé pneu a ne starší jak 4roky, teď tam mám měkčí dunlopku která je stará 3roky, byla píchlá a postříkaná plničem, jezdim na ní v pohodě, lítal jsem s tim i hodinu na okruhu na slovensku, koleno, po zadním atd vše absolutně bezproblému, časy solidní, na předku sem měl michelinku, jednou teda zadní dunlopka trochu podjela ale to už byl extrémní náklon kdy ta pneu už na to neměla běhoun a šlo to za její hranici.....to mě utvrdilo že nemusím kupovat nové, u kterých je ta cena úplně jinde když mám tyto za pár šupů;) jinak sorry za:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...