Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spalovanie oleja a emisna kontrola


Guest Lubk0

Recommended Posts

Ahojte

Mam len taku teoreticku otazku :) Pokial by auto za tepleho motoru spalovalo olej (tj ze auto zerie olej) ukazalo by sa to na emisnej kontrole ?

Tj namerali by zle parametre ?

Alebo to na to nema vpliv ?

Thx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedna sa o to, ze uz davnejsie som kupil mazdu, ktora pri rannych startoch niekedy zadymi ... Dost sa to zlepsilo, aplikovanim aditiv do oleja od PRO TEC ...

Avsak obcas to este je. Za tepla nedymi, absolutne nic. Za studena ked uz dymi, tak mozno 20 sekund, a potom prestane.

Spotreba oleja nie az tak drasticka, mohol zozrat od vymni za 4 tis. KM tak cca 0,4 litra ... Snazim sa prist na to, ci je to len guferami, alebo aj kruzky na na piestoch ...

V štvrtok som absolvoval TK aj EK... Emisnu vyslo to auto naozaj na vybornu, doslova manik co to robil hovoril, ze spaluje ako novy motor, ze musi pozret, ci tam nemam dieru vo vyfuku :D

Ale ze uplne seriozne, ma nadherne spalovanie, a casto tam aut ktore maju 13 rokov, a takto hodnoty nemavaju.

Preto sa chcem nejakym sposobom dalej utvrdit, ze to budu len gufera, co by som bol kvazi najradsej. 1 origo gufero v mazde stoji totiz len 1,6 Eura, a vraj sa daju vymenit bez toho, aby sa dala dole hlava. Moc ma to netankuje zatial, ale ked sa bude raz predavat, tam chcem, aby to bolo OK, a dovtedy tu chybu odstranit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla toho co pises tipujem ze po starte spali olej ktory ostal na vrchu motora a natiekol do valcov pocas statia cez netesne gufera. Keby to bolo netesnymi kruzkami tak by si problemy s kompresiou a zospodu ti do valcov pocas statia olej natiect nemoze....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v origo stavu by si od vymeni po vymenu dolievat nemal ... Pokial by som to tu nechal od vymeni po vymenu, tak by teda zmizlo cca 1,5 litra oleja, co je uz dost, a povazujem to za problem ...

Viem ze to origo robit nema, a nikam sa s riesenim problemu neponahlam, ale pretesnit to chcem urcite ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale normalne nie je ze niektore ranne starty (2-3 z 10 tich ) su sprevadzane vyraznym dymenim z vyfuku po dobu asi 20 sekund :)

Predpokladam, ze ubytky oleja su prave kvoli tomuto, tj kvoli guferam ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...