Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

signalizace praskle zarovky


tumas

Recommended Posts

Tak hlášení o vadné žárovce mě bohužel pronásleduje dál.:( Když nemám rozsvíceno, tak to co chvíli pípne a na chvilku vyhodí hlášku o vadné žárovce pravého couvacího světla, obrysového světla nebo mlhového světla. Pravé zadní světlo jsem měl už několikrát dole, kontakty jsou čisté, napružené, žárovky jsou také v pořádku a normálně svítí. Zajímavé je, že to dělá jen když nemám zapnutá světla. Jakmile mám rozsvíceno, nehlásí to nic. Už z toho začínám být zoufalý a bezradný. Tahle funkce je vážně jen pro zlost.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přema: Našel jsem na netu návod, jak to řešili u sedana. Takže připojit ještě jeden kablík přímo na destičku se žárovkami v zadním světle, ale nepřipojovat to pod stejný šroub na karoserii, jako je uchycená ta původní kostra? A tu původní kostru tam mám nechat nebo bych ji měl potom odpojit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mna predne stretavacky kazde tri mesiace odchadzaju, a neviem ci dat rady ze preco

Toto poznám...a už sa to tu riešilo. Mne postupne prežila žiarovka v PP svetle cca 1.týždeň! Niekedy po 3 dňoch KO!

Keďže na žiarovku ide iba +káblik a kostra ide do svorky, trochu som upravil pliešok na žiarovke a pripojil kostru priamo na žiarovku...a funguje bez problémov. Dá sa to riešiť aj naletovaním káblika na žiarovku a pripojiť kostru tak. Alebo výmenou svorky...

Mimochodom mne to vypálenú žiarovku stretávačky nehlási tiež, ale parkovačku áno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to s tou signalizací vadné žárovky vůbec zajímavé. Když jsem to předevčírem zkoušel, tak parkovačky to hlásí, zadní světla to hlásí a dálková světla také. Ale když jsem odpojil konektor z potkávaček, nic to nehlásilo a stejně tak u předního blinkru. Přitom když mi asi před dvěma týdny odešla žárovka v levé potkávačce, tak mi to hlášku hodilo. :o Žije si to vlastním životem.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to dělá taky, ale pouze když delší dobu prší. Vystříkal jsem kontakty sprejem na kontakty a to vůbec nepomohlo. Pak jsem zkoušel kostru a také to nepomohlo. Teď jak dost pršelo, tak jsem myslel, že tu RT3 vyrvu z palubky :D

Jinak mě to píše chybu žárovky a hned napíše že je vše ok a nebo chybu brzdového světla a zase hned napíše že to je ok.

Nejde to blbé hlášení vypnout na dia? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ono, řesně takhle se to chová. Hodí hlášku a ta během vteřiny zase zmizí a na zlomek vteřiny tam blikne, že je všechno OK. Jen mi to dělá i za sucha a to pípání mě příšerně deptá.:grr Když jsou kontakty u světla čisté a napružené a přesto se nic nezmění, tak tam problém asi nebude. On možná není problém v kostře, ale třeba někde na kabeláži ke světlu. Kudy vlastně vede kabeláž k zadním světlům? Není tam cestou nějaký konektor, který by to mohl dělat?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si dovolil nesouhlasit a po své zušenosti se přikláním k xxx407. S vědomím toho, že tu bylo mnohokrát zmiňováno, že žárovky osvětlení SPZ nejsou kontrolovány, jsem nainstaloval LED namísto klasických žárovek. A od té doby se začaly objevovat záhadné hlášky o vadných žárovkách. Souvislost s LED mě samozřejmě napadla, ale s vědomím toho, že přece nejsou sledovány a zřejmě je to jen shoda náhod jsem se snažil najít příčinu jinde. Ale když se xxx407 podělil s vlastní zkušeností, nedalo mi to a zkusil jsem tam vrátit normální žárovky. A světe div se, chybové hlášky jako mávnutím kouzelného proutku zmizely. Takže závěr je, že ať už to žárovky na osvětlení SPZ hlídá nebo ne, pokud se u nich vyskytne problém, dokáže to elektroniku docela slušně zblbnout. Tímto děkuji xxx407 za dobrý tip.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...