Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

Zůza: Čím jsou menší, tím je cestování lepší. Nejhorší je, když se jim dělá v autě špatně... Moje dcera měla jednu dobu období, že šla zvracet hned, jak otevřela dveře zaparkovanýho auta a ovanul ji ten "vzduch" zevnitř. Dnes už je to celkem dobrý. Ale dokud byli malí, nevadilo to ani jednomu. Takže určitě pocestujete v pohodě.

Děti si to užijí i když si dnes nic moc nepamatují, mají občas záblesky, že to už někdy zažili. Navíc udělají si návyky, sedačka, bezpečnost cestování, chování v autě, umět si říct, když mi není dobře, rodiče se na to naučí reagovat. Všichni pak cestujeme lépe, v klidu. Když vídám ty vzteklé děti, které rodiče pásají do sedačky jednou za (nechci psát rok), a ještě se strašně vztekaj, že musí... Prostě když si od mala zvykne i na dlouhé cesty, je to v poho. Ale je třeba respektovat potřeby. 

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jsme na místě. Ubytovaný s nádherným výhledem. Cesta přes Mikulov, Gratz, Maribor, daleko lepší než přes Lenart. Na SLO/Hr hranicích čekání asi 15minut. Jinak jízda na pohodu. Až na tu bouřku od Nových Mlýnů někde ke Gratzu. Přes Slovinsko taky pršelo. Nejhorší část cesty je vymotat se z republiky. 

DSC_3771.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný pohled:super. Taky mám z tohoto místa fotky i video. Ty serpentiny stojí za to.  Ale už je to dlouho, co jsme byl v Chorvatsku:(. Tenkrát jsme byli ubytovaný v Krvavica. Kousek od nás v Pronajma byl ubytovaný Roki. Vzpomínám rád na ty chvíle i výlet do Mostaru. Obě 406 jen pěly blahem na stavu silnic i kvalitou benzinu ( moje 406 dostala BA 98).  Užijte si jistě příjemné počasí i čisté moře. Přeji příjemný pobyt na Makarské rivieře:papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, MotoMoto napsal:

Výhled nádherný, jen k tomu moři je to trochu z ruky, ne? :D

Kousek to je, ale aspoň se i s Vaškem projdeme. A nám to nevadí. Dole v Krvavici je jen kemp, všechny apartmány jsou nad ním. ;)

Teď tu máme bouřku a prší. Příjemné osvěžení vzduchu. 

@OK406 v Promajně jsme se chtěli ubytovaubytovat, ale nesehnali jsme tam ubytko za přijatelný peníze. Tak jsme popojeli dál a zůstali v Krvavici. 

DSC_3774.JPG

DSC_3798.JPG

DSC_3794.JPG

DSC_3805.JPG

DSC_3842.JPG

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radim: Začlo to už v Brně na výjezdu, pak v Lipůvce, ta už byla minulou neděli pryč, pak objezd přes Černou horu, ten je furt, ale v týdnu byl pekelnej. pak semafor ve Svitavách, v Český Třebový, Ústí nad Orlicí, Sopotnici a v Potštejně (ta už tam taky není). Fakt supr cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Almanil napsal:

Břeclav se taky snadno zaplní kolem špičky a pak poskakuješ 20 minut po městě. 

Je fakt, že jezdím v neděli a to je tam volno. Ale přijde mi i tak lepší jet větší část po dálnici. Než popojíždět už za Brnem. A stejně nechápu proč se staví dálniční spojení tamtudy, když vede dálnice D2 skoro kolem hranic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To souhlasí. Čím blíž k vodě, tím dráž. 

před 6 hodinami, Pacho69 napsal:

radim: Začlo to už v Brně na výjezdu, pak v Lipůvce, ta už byla minulou neděli pryč, pak objezd přes Černou horu, ten je furt, ale v týdnu byl pekelnej. pak semafor ve Svitavách, v Český Třebový, Ústí nad Orlicí, Sopotnici a v Potštejně (ta už tam taky není). Fakt supr cesta.

Jo, Černou horu už beru jako standart. Ta bude na dlouho. Jinak, co dělali v Ústí? V sobotu navečer nebyl ani jeden semafor. 

před 6 hodinami, MotoMoto napsal:

Je fakt, že jezdím v neděli a to je tam volno. Ale přijde mi i tak lepší jet větší část po dálnici. Než popojíždět už za Brnem. A stejně nechápu proč se staví dálniční spojení tamtudy, když vede dálnice D2 skoro kolem hranic.

Mě to přes Břeclav přijde jako zajížďka, když rakouská dálnice je už pár kilometrů od hranic. Vlastně už za první vesnicí. Že je teď semafor na hrázi Nových Mlýnů je nemilé, ale opravit ten most musí, jinak by skončil jako ten v Černé Hoře. To mě víc štve čekání na hranicích Slo/Hr kdy si celník nevezme ani doklady a jen mávne ať jedu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Charlie 1 napsal:

V srpnu a tak do 500m od moře?

v srpnu je tam draho--ceny ubytování zvednou taliáni, kteří právě v srpnu začínají dovolenkovat a v HR jsou furt u ,,svého moře'', ale za svoje eura toho dostanou samo více než v Itálii..., jinak obecně je nejlevnější velký  apartmán (pro 6-8 osob, ), dvoulůžák je nejdražší a je jich stejnak málo

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radim: V Ústí na křižovatce na Choceň stáli zrovna s autem tak, že bylo do půl v křižovatce a něco tam dělali no řídil to tam pracovník stavby, tak asi tak. Jinak to spíš vypadalo, že dělali něco na tý cestě do náměstí. Prostě jsem měl zase štěstí. Přes Břeclav to je zajížďka pár km, ale zase jedeš po dálnici a jede to. Jediný riziko je Břeclav.Nové Mlýny je loterie, když nemáš štěstí a je provoz, tak tam stopro kysneš. Já jsem nejel v neděli ani v noci, takže jsem volil radši Břeclav. Sjížděl jsem z dálnice ještě v Rakousku a dojel do Poštorný, jako ne že bych jel z Mikulova :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vyrážíme 10.8. v pátek ve tři ráno a už se nemůžu dočkat - zastávka na Plitvicích s přespáním a pak dolů do Trsteníku na Pelješaci. Nechal jsem si raději udělat v předstihu technickou, projít celé auto, vyměnit filtry a olej + přední obě ložiska+zadní oba tlumiče+nové svíčky+doplnění klimy+oprava úchyt výfuku+ uzavření všech patřičných pojištění ... a stálo to jako dovolená ... :aut ... ale s klidnou duší musím konstatovat, že jsem pro hladký průběh dovolené udělal max :D

Jen jsem byl trochu naštvaný, protože jsem ve čtvrtek zjistil, že mi chybí jedno krycí čiré sklíčko osvětlení SPZ. Samotné se to koupit nedá a tak jsem musel za 115 kč koupit celé světýlko a použil jsem jen to sklíčko. Pointa ale je, že jsem myslel, že jsem to staré sklíčko ztratil, že třeba odpadlo. že bylo poznamenáno třeba stářím .... prdlajs, při výměně jsem zjistil, že je to vše v dobrém stavu a že nově nacvaklé sklíčko lze sundat jen za použití síly a šroubováku/páky ...... takže můj závěr je, že dnes se krade vše ... :bacha ... naposledy v minulosti jsem přišel o nerezové čepičky ventilků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...