Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kdo jede letos do Chorvatska a kam?


Recommended Posts

před 4 hodinami, zahajskej napsal:

Vahlídka nad Brelou, hmmm, to můžu. I když poslední léta spîše sjíźdím až na Zagvozdu a pak tunelem k vodě.

Jinak doufám, že tou Makarskou není myšleno město, ale oblast. Před 14 dny jsem se tam byl juknout a na plážích nebylo místo ani na stojáka.

Na Zagvozd jezdíme cestou od moře. Vyhlídka nad mořem je takový rituál vítání s mořem. :D

Makarská je jen oblast. :) Jsme v Bratuši. Hned za Promajnou. Letos podruhé. ;)

IMG_20220803_154257.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

V noci jsme přijeli dom. Cesta až na hranice v pohodě. Předbíhajicí turek s kamionem odstavným pruhem mi vzal málem zrcátko. :bacha Snědčí němec předemnou na něho začal vystupovat z auta, kdy se kolem něho cpal přes zebru do připojováku. :D Před Gratzem stále omezení a před Vídní na těch čtyřech pruzích taky. Dva pruhy převedeny do protisměru. Na objížďce pro osobáky u Svitav jsme potkali dva turecký kamiony. Jako kdo pustí na takovou šoustku provoz z první třídy a stačí jen ty osobáci, tak by si to měl nejdřív projet. :roll :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@MotoMoto tak ještě toho času dožít, nepřijít o práci, myšleno zdroje (ve firmě nový majitel a turbulentní doba), snad nebudou covid restrikce... a když to vše klapne, tak hurá :D a dovolená... snad si správně pamatuji, ale před dvěma léty Tĕ odradily ty hordy lidí z fotek co jsem nahrál z pláže přes den 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl v Chorvatsku asi 30x, ale nikdy ne na takových místech kde to je plné lidí. Raději někam kde nikdo není. Ale díky zdraví potřebuji ubytování přímo u pláže a těch zase tolik není. Nejkrásnější místa jsou v těchto případech v kempech. A stejně ale také nemusím takovéto ležení na pláži u silnice, nebo bez stromů. Ideální bývalo na Pelješaci Luka Dubrava a nebo v dobách kdy jsem měli loď a vždy si našli nějakou zátočinku kde nikdo nebyl.

Dana a loď v zátoce za Martinsticou.jpg

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera s přespáním ve Slovinsku Postojna Jama jsme dnes přejeli do Chorvatska na ostrov Čiovo pod Trogirem vedle Splitu :papa 

Počasí cestou 21° a a na Čiovu 26° lehce pod mrakem, ale od zítřka má být kolem 30° a slunečno :super

 

20220823_163320.jpg

20220823_190602.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
před 7 hodinami, zahajskej napsal:

Nejhorší úsek cesty je od Hatí po silnici č.38 až po MB Je to nemonečný a samý radar. To už bych to raději dal od W na Halámky a přes Prahu.

Ale zase je na cestě vesnice Pavlice a v ní Klobásový ráj. Kdykoli jedu směr Znojmo, musím tam zastavit a několik stokorun utratit.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, pavelu96 napsal:

Tak záleží jak se mi bude chtít, ale je možné, že to strhnu na D1 a pak rychlstkou na Liberec... :super

Já jezdím Vídeň, Břeclav D2, pak D1 Praha Liberec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak letos jsme tu o tyden driv, je tu krasne, more uz je na koupani v pohode, no nemam rad teploty vody nad 27, takze u me dobry. Prvni pocity po zavedeni EURA...... v obchodech jsem si moc nejakych zmen nevsimnul, vse bych rekl, je dle drobneho navyseni inflace, a euro se na tom moc nepodepsalo.... zkoumal jsem jen hlavni veci co bereme...... neprijemne me ale prekvapilo zdrazeni v restauracich....  pivo 4 EUR, mala Fanta 3,5 EUR, drive bylo pivo 20-25 Kun, limca kolem 15 Kun. Pizza, ktera driv zacinala na 65 Kunach dnes zacina skoro na 100, klasicke cevabi ci pleskavice z 65 Kun na 95 Kun, ryby jeste vic.... smazak tu myslim nastesti nenabizej...., za hranolky jen takove chteji tusim ze 4 Eura ve velikosti, ze ty misticky chodi po obede spat. 

Co dodat no..... rozpocet nejaky mame, tak tam holt nebudem sedet obden, ale zaridime se jinak (jdu koupit dreveny uhli do krbu 😁 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rhinos Drašnice, 15km pod Makarskou

@MotoMoto u nas v hospode v Pace 30 Kc a v Praze Radegast 35 Kc, jasne ze v centru a u nenasytu je to daleko vice. Nicmene pivo sudove porad vychazi na 12-16 Kc v nakupu v maloobchode. Chapu rozumim, z neceho musi zit ale pro me akceptovatelna prirazka je 100 %.

@Péťa domluva s holkama a ucitelama byla, ze pokud budou same bice, tak nas pusti. Hlavne se vracime, aby Karlos stihla prvni vizo. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...